|
На прохання повернутися ще раз до цієї теми, що зацікавила наших читачок, Оксана відгукнулася охоче.
Дивишся на фотографію Оксани у шкільній формі, і неможливо повірити, що ця товстенька дівчинка з викривленим хребтом, що кульгає на одну ногу, та красуня з витонченою фігурою, яку на вулиці проводжають захопленими поглядами, - це одна і та ж людина. Нагадаємо коротко історію Оксани. У дитинстві їй ставили «трійки» з фізкультури лише тому, що вона мала добрі оцінки з інших предметів. А з часом лікарі й взагалі звільнили хворобливу дівчинку від фізкультури та заборонили їй займатися фізичною працею, поставивши діагноз - сколіоз з викривленням хребта, одна ніжка коротша від іншої на 6 сантиметрів. Але дівчинка, на щастя, мала впертий характер. Давши собі слово стати не просто «як всі», а красунею, яка викликає захоплення, вона вже не відступала від своєї мети. Плакала від болю, але вправи не полишала. Почала з того, що тільки-но змогла пробігти-прокульгати 50 метрів та зробити один «качок» преса, але вже через кілька місяців впертих занять пробігала по 8-10 кілометрів та могла стрибати протягом години, нахилятися та присідати.
Після того як здивовані лікарі зняли її з обліку в поліклініці, Оксана записалась на курси аеробіки, і цей крок став вирішальним на її шляху до перетворення у професійного тренера. Зараз Оксана готується до здачі іспитів на звання тренера міжнародного класу, веде у Львові декілька груп з аеробіки, до яких ходять і дівчатка-школярки, і жінки, яким за сорок. Працює за принципом « живий тренер» - виконуючи разом з підопічними увесь комплекс вправ, що їх вона : підбирала та відшліфовувала протягом восьми років.
Ми зіграли з Оксаною в таку гру я висувала аргументи жінки, яка хоче виглядати краще, але вважає, що на шляху до цього на неї чекають нездоланні перешкоди. А Оксана «розбивала» ці аргументи вщент.
- Ну що нам дійсно заважає по-справжньому зайнятися собою? По-перше, брак часу
- Та ви, навпаки, додатковий час виграєте! - переконано вигукує Оксана.
- Так, для того, щоб щось отримати, треба спочатку щось віддати.
Витрачаєте годину-дві на себе, на заняття аеробікою, а одержуєте натомість такий заряд бадьорості та енергії, що, «граючи», вирішите всі справи вдвічі швидше.
- По-друге, втома. Чи до занять втомленій жінці?
- Аеробіка - найкращий вид відпочинку для жінки, яка завади зайнята та втомнена від навантажень, - вважає Оксана. До неї на заняття приїжджають не стільки заможні «світські львиці» на своїх «Пежо» та «Мерседесах», скільки прибігають захекані трудівниці, які залишають в роздягальнях пакунки з батонами та яблуками. А потім додому, наче на крилах, летять, відпочивши (саме відпочивши) від напруженого робочого дня.
І останній аргумент жінки, що сумнівається, - лінощі. Набагато приємніше у вільну хвилину сісти у М'яке крісло, накритися теплою ковдрою та взяти у руки книжку... .
- Ну так, - відбивається Оксана, - а потім в один із «чудових» днів", зазирнувши у дзеркало, виявити своє зображення, що змінилося до невпізнання?! Справжня жінка, що прагне якомога довше бути здоровою та молодою, завжди знайде час не лише для книг, але й для занять фізкультурою та спортом.
Попросила Оксану скласти для читачок так би мовити «Пам'ятку справжньої ЖІНКИ:. ОКСАНА ЗАМИСЛИЛАСЬ НА ХВИЛИНКУ І СКАЗАЛА
- ГОЛОВНЕ - ЗДОРОВ'Я. Якщо його берегти та дбати про нього, то все прийде неминуче - і свіжий колір обличчя, і гарна фігура, і добрий настрій...
Правильне харчування. Від нього на 99 відсотків залежить і наш ЗОВНІШНІЙ вигляд і наше здоров'я. Ось декілька моїх-правил, Свою денну норму їжі я з’їдаю не за тир прийоми, а за п'ять-шість, тобто - потрошки, але часто. Ніколи не переїдаю. І не їм за дві години до сну. Стараюся, якщо це можливо більше їсти овочів та фруктів, пити соки та мінеральну воду.
- Більше рухатися. Не користуватися ліфтом. Я, наприклад, ходжу пішки навіть на значну відстань І всім раджу робити те ж, а за старанність спробуйте «нагородити» себе. За заощаджені гроші (транспортом не користуєтеся!) купіть собі банан чи маленьку упаковку соку. Користь - подвійна.
- Оскільки наші «побутові».рухи дуже; одноманітні - присіла, нахилилась - то й деякі м'язи взагалі майже не працюють, і живіт з часом починає «звисати», ноги деформуються... Взагалі спеціальні вправи дуже погрібні. Добре було б - два-три рази на тиждень - займатися у спеціальних залах шейпінгом чи аеробікою, танцями. Якщо нема такої можливості, то знайдіть хвилин з 30-40 в день на «домашню» аеробіку, комплекс фізичних вправ. Встаньте на годину раніше і «витратить» годину на себе, а потім ще і пішки йдіть на роботу. Побачите через МІСЯЦЬ, ЯКИМИ будуть наслідки. Адже на те, щоб привести себе до по рядку, намалюватися, ретельно одягнутися - час знаходимо. А на не менш важливі речі - часу немає.
- Постарайтеся знайти можливості для того, щоб раз по Півроку пройти курс мас ату.
- А головне - посміхайтеся частіше і не піддавайтеся поганому настрою.
Галина ВДОВИЧЕНКО.
|