Про нас пишуть

З газетних публікацій про «Центр корекції постави» та про авторську методику Оксани Слінько

Жодна таблетка не замінить руху

    Життєвий девіз Оксани Слінько простий і ємкий: “Життя – в русі”. Її дивує, що з кожним роком  відчутнішою стає проблема захворювань хребта у молоді, у дітей. До неї на заняття приходять люди різного віку зі сколіозом, та дисплазією кульшових суглобів, плоскостопістю та кривошиєю, вкороченням кінцівок та посттравматичними проблемами… Вона береться допомогти, тому що переконана: хребет – стрижень здоров’я, і саме він перш за все має бути рухливим і гнучким. Її авторська методика базується на покращенні м’язового тонусу хребта та на розвитку його гнучкості.

    Оксана розробила свої вправи сама, тому що майже нічого із загальновідомого їй тоді не підійшло. Вона порушила (щоправда, з розумом) чимало заборон лікувальної фізкультури – і вийшло на краще. Тепер допомагає іншим.

    “Я реанімувала методику повзання, яку поєдную з асиметричною гімнастикою, – пояснює Оксана. – Наскільки мені відомо, в Україні цього ніхто не робить. У відповідному положенні при повному розвантаженні хребта людина виконує так звані редресуючі рухи в протилежний бік від викривлення хребта. Я фотографую всіх  новачків і виписую кожному картку клієнта, призначаючи індивідуальний комплекс вправ. Потім результат можна порівняти навіть за фотографією…”

    Оксана розповіла мені про одну зі своїх учениць, яка кілька місяців тому мала надмірну вагу і постійно пригнічений настрій. Зараз ця дівчина – життєрадісна, спортивної статури, вона випромінює жіночність та здоров’я. Прийшла нещодавно до Оксани мама цієї дівчини І з хвилюванням сказала тренеру:

    “Ти її народила! Вона стала зовсім іншою – і зовні, і за характером.”

    Оксана знає, що “народитися вдруге” – це не просто слова. Вона і сама колись була замкненою сумною дівчинкою, яка не любила спілкуватися та соромилася самої себе.

    Комплекс вправ, які вона пропонує при сколіозах, кіфозах і лордозах, остеохондрозах та інших захворюваннях опорно-рухового апарату, запатентовано як винахід у медицині. На практиці Оксана застосовує його понад 15 років.

«Чому саме така назва: «Академія Грація»?

    “Бо звучить гармонійно. «Академія» – тому що проводимо наукову роботу. «Грація» – в перекладі з італійської – постава. Наш логотип – літера «А» у вигляді вправи Поля Брега. Це вправа №1 для хребта. Літера «Г» – у вигляді східної танцівниці, що прогнулася. Це – символ жіночої грації. Її підняті вгору руки та вигин хребта, за фен-шуєм, є дуже вдалими і щодо законів брендингу, і що до законів успіху.”

Оксана розкажіть про свою методику.

     «Ми постійно її вдосконалюємо, працюємо над нею, маємо наукову та практичну базу. Секрет методики – в індивідуальному підборі вправ і послідовності їх виконання. Наша методика комплексна. Найважливіше – індивідуальний підхід до кожного пацієнта. Залежно від ступеня важкості хвороби призначаємо різні вправи. Більшість із них мають назви, які дали наші пацієнти. Наприклад: «стрибок пантери», «слоник, що сміється», «шухлядки» тощо.

Із чого починається робота з новим пацієнтом?

    Із діагностики, яку здійснюємо з психологічним підходом. Пацієнт нашого Центру – людина, яка виснажена болем і вже обійшла всіх лікарів, вжила велику кількість медикаментів, знищила свою печінку, і врешті дійшла висновку, що необхідно звернутися до нас.

    Відомо, що подібне лікується подібним. Функція суглобових з’єднань, опорно-рухового апарату людини – ходити, тримати опору, виконувати рухи. Тому проблему захворювань опорно-рухового апарату обов’язково треба вирішувати за допомогою тих самих рухів. Відомий лікар Бубновський каже: «Якщо болить колінний суглоб – присідайте, якщо плече – рухайте ним». А в нас як роблять? Болить кінцівка, а ми не розминаємо її, відтак погіршуємо свій стан. Треба постійно підтримувати фізичну форму. Теорія уникнення навантажень – неправильна, вона призводить до інвалідності. Звісно, є винятки, коли необхідний спокій, але здебільшого треба постійно рухатися. Як кажуть: «Рятуймося бігом від інфаркту».

    Діагностика триває півтори-дві години, складаємо спеціальний «Паспорт хребта».

    Під час діагностування дуже важливо враховувати різні чинники. Усе фіксуємо в діагностичній картці пацієнта. На підставі досліджень робимо висновок, ставимо діагноз і рекомендуємо комплекс заходів. Починати необхідно з корекції обміну речовин та якісного харчування.

    Підсумком діагностичного обстеження є складання “Інструкторської карти”. Це не просто набір звичайних вправ, це індивідуальна програма, яку з ювелірною точністю підбираємо кожному пацієнтові для ефективної корекції вад його опорно-рухового апарату.

Хто переважно приходить до вас?

    Здебільшого це пацієнти віком від 10 до 16 років. І не дивно, адже це період інтенсивного розвитку людини. Батьки інтуїтивно відчувають, що в цей час можна відкоригувати поставу дитини. Однак, навіть при цьому, виникають непорозуміння з батьками. Часто проблемою стає необхідність регулярно відвідувати зал. Іноді чуємо від батьків такі репліки: «А як же наша англійська?!» «А бальні танці?» Доводиться нагадувати, що до їхніх обов’язків належить не тільки сприяти розвитку інтелекту дитини, а й оздоровлювати її. І якщо вони не звернуть на це уваги тепер, то потім може бути пізно. Скажімо, якщо в малечі ідіопатичний сколіоз, то його «кінцева зупинка» – інвалідність.

    Не всі люди усвідомлюють, наскільки важлива роль хребта для організму. Він відіграє не лише енергетичну й опорну функцію, ця частина скелету задіяна в усіх обмінних процесах, у розвитку внутрішніх органів. Хребет людини – це стрижень здоров’я!

    «Невиліковних хвороб немає – бувають ліниві пацієнти-каже Оксана.Проблеми з поставою є і в дошкільнят. Тому важливо вчасно виявити біду, коли хребет тільки формується. Як свідчить досвід Оксани Слінько, у дівчат-підлітків частіше виявляють перекіс тазу і реберний горб, у хлопців – кіфоз (сильна сутулість). У Центрі корекції постави використовують унікальну діагностику, що дозволяє застосовувати індивідуальний підхід і формувати необхідний комплекс фізичних вправ для кожної людини. «Я реанімувала методику повзання, яку поєдную з асиметричною гімнастикою, – пояснює пані Оксана. – У відповідній позиції при повному розвантаженні хребта людина виконує індивідуально призначені рухи». «Рух – це життя. Лише наполегливою працею можна досягнути результату», – переконує Оксана. В основу її авторського винаходу покладено багаторічні наукові дослідження та особистий досвід. Тож не дивно, що лікарі не тільки скеровують своїх пацієнтів до «Академії Грації», а й самі користуються послугами Центру. А пацієнти приїжджають до Оксани Слінько з усієї України і навіть з-за кордону.

    Дітям доводиться щодня носити важкенькі рюкзаки й сумки, висиджувати по 5-6 уроків, а на додачу після школи вони ще й годинами просиджують за комп’ютером. Тож немає нічого дивного, що слабенькі нерозвинуті м’язи не в змозі тримати спинку рівно, внаслідок чого порушується формування постави, а відповідно – і розташування внутрішніх органів дитини. Запущена форма сколіозу призводить до незворотних змін, наслідками яких можуть бути не лише серйозні хронічні захворювання, а й втрата працездатності та інвалідність.

Наразі декілька авторських методик діагностики та корекції постави Оксани Слінько вже захищені авторськими патентами, декілька ще перебувають на етапі розробки. Крім того, більше року тому О. Слінько подарувала львів’янам цикл авторських телевізійних передач «Уроки здоров’я».

Здається, вона робить неможливе: ортопедично хворі діти після виконання її авторських спеціальних вправ можуть самостійно пересуватись. Підлітки, у яких вади постави не лише спотворили тіло, а й призвели до деформації та асиметрії обличчя, через декілька років занять повертають собі привабливу зовнішність. Навіть ті, кого вже скалічив запущений сколіоз, повертаються до повноцінного життя та, попри інвалідність, можуть вільно пересуватися й отримувати радість від життя. Оксану Слінько дуже часто запрошують у різні міста України, вона читає лекції у санаторіях та медичних закладах. За авторською методикою О. Слінько можуть займатися люди різного віку – передусім для профілактики порушень постави та остеохондрозів.