+38(098) 366 98 86

Чому сколіоз потрібно лікувати? Методи лікування сколіозу в Академія Грація

А чи потрібно лікувати сколіоз на ранніх стадіях, а чи правда, що потрібно робити операцію на четвертій стадії? Потрібно постійно носити корсет, щоб спина стала рівна. Потрібно спати на підлозі, щоб зник горб? А масаж лікує сколіоз чи допоможе костоправ?

Безліч таких запитань можна знайти в інтернеті, і приблизно такі ж запитання нам ставлять на діагностиці батьки дітей, в яких вже серйозні порушення постави.

Дуже часто, коли ми питаємо, чому ви займалися самолікуванням сколіозу вдома, відповідь дивує: “Прочитали в інтернеті”. Найгірше, що на ці запитання і справді, є безліч таких самих безглуздих та некомпетентних відповідей і міфів.

Розбираємось по черзі, що насправді лікує сколіоз

Відповідає Влад Слінько, фізичний терапевт

  • Сколіоз І (першого) ступеня

Чи потрібно лікувати сколіоз на першій стадії?

Хоч, здається, звучить перша стадія, як ніби-то нічого серйозного, що мов – це тільки початок, немає куди спішити. Насправді це не так! Перший ступінь сколіозу – це вже наслідок недолікованих та пропущених ортопедичних захворювань в минулому або спадковість. Наприклад, запущена плоскостопість, вальгусні деформації, зміщення тазу, травми, різні захворювання хребта в тому числі і запальні.

Як лікувати сколіоз першого ступеня?

Методи лікування сколіозу 1 ступеня в Академія Грація – це якісна діагностика, комплексний підхід до масажу та фізичних процедур та авторська лікувальна гімнастика, налагодження харчування місце роботи та сну. Лікувальну гімнастику прописують 2-3 рази в тиждень. Носіння лікувального жорсткого корсету не потрібне. В індивідуальних випадках прописують корсет для формування правильної постави (проти сутулості)

  • Сколіоз ІІ (другого) ступеня. Лікування та профілактика

Як лікувати 2 ступінь сколіозу? Лікування триває вже довше, ніж перший, але методи лікування аналогічні як у попередньому пункті: лікувальна гімнастика, масаж, фізіопроцедури, остеопатія, за потребою коригувальний (корегувальний) профілактичний корсет. Можливо застосування ортопедичних устілок, якщо є захворювання стопи

  • Лікування ІІІ (третього) ступеня сколіозу

Сколіоз на третій стадії вже має дуже видимі прояви. Плечі на різних рівнях, можлива ротація шийних хребців та грудної клітки, зміщення тазу та відчутні порушення у роботі внутрішніх органів.

Як лікувати сколіоз на ІІІ стадії? Методи лікування сколіозу в Академія Грація працюють комплексно і на підставі індивідуального плану, який прописаний в інструкторській карті пацієнта. Такий курс лікування складається на діагностиці і його потрібно притримуватися 3-6 місяців, далі йде перевірка результатів, при потребі корекція курсу і продовження лікування. Не вірте ніколи і нікому, що сколіоз 3 ступеня можна вилікувати швидше ніж за рік, або лікувати потрібно лише масажем і цього досить…Ні не досить! Усі методи лікування сколіозу, які не мають комплексного підходу, не дадуть тривалого ефекту і сколіоз повернеться знов.

Методи лікування сколіозу ІІІ стадії в Академії Грація: лікувальна гімнастика 5-6 раз на тиждень із застосуванням методики “повзання” (ця методика запатентована і належить лише Академія Грація), фізіопроцедури, остеопатія, корекція стоп. На третій стадії вже прописують носіння жорсткого корсету Шено. Для курсу лікування потрібно буде купувати допоміжні ортопедичні вироби.

  • Лікування IV (четвертого) ступеня сколіозу

Дуже важко коментувати випадки, коли приходять пацієнти, які свідомо затягнули лікування до критичної точки. При VІ стадії сколіозу вже показане оперативне лікування паралельно з носінням жорсткого корсету. Методи лікування сколіозу в Академія Грація не поширюються на корекцію 4 ступеня сколіозу.

Щоразу, коли ми звертаємося до пацієнтів, ми благаємо не затягувати з лікуванням навіть початкової сутулості. Адже в організмі можуть статися гормональні збої, почати проявлятися генетичні захворювання і прогресування сколіозу буде таким швидким, що за півроку може зігнути спину до невпізнаваності.

Не уникайте профілактичних щорічних оглядів опорно-рухового апарату, якщо немає скарг чи дискомфорту. А, якщо ви відчуваєте болі у грудній клітині, шиї, попереку, втомлюваність у ногах, головні болі, запаморочення оніміння кінцівок – обов’язково пройдіть професійну діагностику в Академії Грація. Центр корекції постави у Львові. Це найперший приватний реабілітаційний центр у Західній Україні, існує вже 13 років і є найвідомішим серед реабілітаційних закладів, які лікують сколіоз та інші захворювання опорно-рухового апарату.

Своєчасна діагностика хребта і стоп у дитини – ось єдиний спосіб уникнути операції та дорогих медикаментів.

Записатися на діагностику дуже легко: телефоном 380983669886 / +380639346121 або залишити заявку на сайті (сторінка контакти) або тисніть кнопку “Онлайн запис”.

Інші новини