+38(098) 366 98 86

Мануальна терапія при сколіозі, як це лікує?

Сколіоз – це захворювання опорно-рухового апарату, яке не з’являється за місяць, чи, з’являючись спричиняє якісь особливі симптоми, після яких можна бігти до лікаря. Ні! Життя зі сколіозом може багато років тривати у звичайному ритмі і, залежно від конкретного пацієнта, його тілобудови та способу життя, прогресувати міліметр за міліметром. Багато з нас до кінця не вірить, що сколіоз – це серйозне захворювання, яке може спричинити не аби-які проблеми зі здоров’ям. Частина людей взагалі вважають його лише косметичним дефектом.

Способи лікування сколіозу, насправді, є різноманітні та базуються на різних теоріях, в які найчастіше вірить лікар, який призначає лікування. Саме тому, важливо звертатися не до широкопрофільних спеціалістів, які, можливо, і самі до кінця не вірять у серйозність захворювання сколіоз. Потрібно шукати вузьких спеціалістів, які мають серйозне бачення та підхід до методів лікування сколіозу, володіючи багаторічним досвідом та практикою.

Академія Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько у Львові – це спеціалізований реабілітаційний центр, який вже 12 років офіційно працює за авторською методикою лікування сколіозу. Це величезний комплексний підхід не тільки до корекції постави, але і до діагностики та постреабілітаційного періоду загалом.

Мануальна терапія при сколіозі

Одним з методів лікування сколіозу у складі комплексної терапії – є мануальна терапія. Поняття мануальна терапія – це дуже широке та має багато з спорідненого з такими поняттями як,  остеопатія, краніосакральна терапія, вісцеральна мануальна терапія, хіропрактика. Усе це різні напрями нетрадиційної медицини, які  покликані лікувати через взаємодію рук спеціаліста з тілом пацієнта.

Найчастіше запитання наших пацієнтів: “А масаж – це мануальна терапія?”

І так, і ні.

Потрібно уточнити саме поняття “масаж”. Адже є масаж косметичний, естетичний, а є зовсім інший вид – лікувальний масаж. Теоретично лікувальний масаж для корекції сколіозу можна віднести до поняття “мануальна терапія при сколіозі”.

Мануальна терапія в Академія Грація. Міжнародний Центр корекції постави Оксани Слінько (Львів) займає одну з важливих позицій у лікуванні сколіозів від 1 до 3 ступеня. Сколіози 3 та 4 ступеня дуже важко піддаються консервативному лікуванню і прогнозувати, що мануальна терапія при сколіозі буде помічна – це не компетентно, усе залежить від конкретного пацієнта.

Мануальна терапія при сколіозі 1 ступеня

Лікування 1 стадії сколіозу – це наймудріше рішення пацієнта чи батьків, якщо мова йде про дітей. Корекція постави при 1 стадії сколіозу може позитивно закінчитися вже через 3 місяці лікування в Академії Грація за комплексною авторською методикою Оксани Слінько. І так, мануальна терапія при сколіозі 1 ступеня – це незамінний етап під час реабілітації.

Мануальна терапія при сколіозі 2 ступеня

Лікування 2 стадії сколіозу – це період довшої реабілітації, ніж 3 місяці, деколи до півроку, а деколи і довше. Консервативне лікування сколіозу 2 ступеня включає лікувальну гімнастику, мануальну терапію, фізичні процедури та зміну способу життя та харчування. Мануальна терапія при сколіозі 2 ступеня в Центрі корекції постави Оксани Слінько доступна у двох видах: лікувальний масаж та сеанси остеопатії.

Лікування 3 стадії сколіозу складне та довготривале. На цій стадії комплексний підхід до лікування сколіозу дуже важливий і часто у період реабілітації методи будуть змінюватися через ефективність одних і недоцільність інших. Важливо розуміти, що сколіоз 3 ступеня – це вже видиме і серйозне викривлення хребта. Реабілітаційний період, а простіше час лікування сколіозу 3 ступеня залежить від 5 факторів:

 • Вік пацієнта
 • Стать
 • Ступень викривлення хребта
 • Генетична схильність
 • Фізична підготовка

Про лікування сколіозу 4 ступеня та мануальну терапію у цьому випадку важко писати, адже викривлення хребта досягає 50 градусів. Однозначно деформовані одночасно: шийний відділ хребта, грудна клітина, поперековий відділ хребта, тазові кістки, тощо. Тому тут реабілітологи приймають рішення про операційне втручання, адже консервативного лікування може  бути недостатньо.

В Центрі корекції постави у Львові для комплексного лікування сколіозів 1-3 ступеня застосовують 2 види мануальної терапії – лікувальний масаж та остеопатичне лікування.

Хочемо пояснити у чому різниця лікувального масажу та остеопатії:

 • Лікувальний масаж – це комплекс певних маніпуляцій та прийомів, які направлені на розслаблення м’язів, які є у гіпертонусі та повернення тонусу м’язів, які атрофовані чи знаходяться у гіпертонусі. Адже по свої суті сколіоз спричиняє перенапруження м’язів, які знаходяться на зовнішній дузі викривлення і атрофія м’язів на внутрішній дузі. Для кожного пацієнта застосовується певний набір прийомів від розтирання, “хлопків” до релаксації та погладжування.
 • Остеопатичне лікування (остеопатія) – це вид лікування м якими техніками впливу. Під час сеансу остеопатії у пацієнта відсутні больові відчуття. Остеопат вступає у певний “діалог” з вашим тілом, спрямовуючи власну енергію на самовідновлення. Остеопатія єдиний вид мануального впливу, який допомагає тілу адаптуватися до умов при 3 і 4 стадії сколіозу, коли консервативне класичне лікування вже не таке ефективне.

Протипокази до мануального лікування сколіозу:

 • ГРЗ, ГРИП, інфекції у органах, суглобах
 • Пухлини та гострі запальні процеси мозку (спинний та головний), суглобів, кісток.
 • Психологічні розлади
 • Важкі захворювання ЖКТ, серцево-судинної системи, тощо
 • Дерматологічні захворювання

Хочемо наостанок звернути вашу увагу на таку інформацію. На сьогодні поняття мануальна терапія, кінезіологія, остеопатія різного роду мануальні техніки увійшли у тренд і стали такими собі “модними” методами лікування. Проте вони існували завжди, просто не були так розрекламовані маркетологами.

Важливо!!! Обираючи медичний заклад лікування, якому ви довіряєте свій хребет, суглоби та стопи, будьте впевнені в сертифікації та якості послуг.

В Академії Грація. Центр корекції постави (Львів) працює колектив, який має розгалужений та багаторічний досвід роботи саме з порушеннями постави та наслідками цих порушень.

 • Реабілітолог Оксана Слінько – більше 30 років роботи зі сколіозами
 • Остеопат Ілля Бобров (Київ) – більше 20 років досвіду+ навички кінезіології, хіропрактики, класичного лікувального масажу
 • Наші масажисти виконують лікувальний масаж за авторською методикою та постійно проходять навчання, розширюючи свій досвід.

Задзвоніть нашому адміністратору саме зараз 098 366 9886, та дізнайтеся про комплексне лікування сколіозу, гриж (кила диску), протрузій, травм хребта та шиї  в Академії Грація, а також окремі послуги лікувального масажу та сеансів остеопатії.

Інші новини