+38(098) 366 98 86

Остеопороз – тихий руйнівник опорно-рухового апарату? Симптоми та лікування остеопорозу

Остеопороз – розрідження кісткової тканини, що призводить до зменшення  її щільності, кістки стають пористими та схильними до руйнування та переломів. Симптоми остеопорозу довгий час ніяк не проявляється, людина може хворіти і навіть не знати, що її кістки поступово стають крихкими та вразливими. Першими симптоми, які з’являються – це раптовий перелом від незначного удару або падіння.

Найвразливіші місця, які вражає остеопороз:

 • перелом кісток зап’ястя
 • перелом хребців
 • скутість у суглобах, хрустіння при русі.

Хто вразливий (в зоні ризику) до остеопорозу?

 1. Жінки та чоловіки усіх вікових категорій, які знаходяться на жорстких дієтах, особливо монодієти.
 2. Жінки та чоловіки усіх вікових категорій, які приймають препарати, які виводять кальцій з організму ( наприклад, препарати у комплексній терапії гіпертонії)
 3. Надмірне вживання солі, алкоголю та жирної їжі
 4. Жінки у період менопаузи
 5. Діти, які генетично  (спадково) схильні до втрати кальції та руйнуванню кісток.

 

Як уникнути захворювання остеопороз?

Через довгу безсимптомність захворювання на остеопороз першим і найважливішим правилом уникнення остеопорозу – це профілактика.

Правила профілактики остеопорозу:

 1. Правильне збалансоване харчування (вживання рослинної і тваринної їжі, багатої на кальцій). Не зловживати такими продуктами:
 • соління та надміру солоні страви;
 • кофеїн;
 • жирне м’ясо;
 • борошняні вироби;
 • кислі ягоди та зелень;

ці групи продуктів призводять до того, що організм буде виводити кальцій з організму, а натомість брати його з головного депо – наших кісток

 • Фізична активність.

Цікавий факт! Вчені довели, що при фізичній бездіяльності кісткова маса тіла людини поступово знижується, що свідчить про те, що кістки втрачають пружність.

Отже, для того, щоб зберегти міцність кісток ми повинні бути фізично активними. Для профілактики остеопорозу існує спеціальна лікувальна гімнастика, яку успішно 12 років застосовують в Академія Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько у Львові.

Для профілактики та лікування остеопорозу пропонуємо вам легкий комплекс вправ від Оксани Слінько.

Цей комплекс Ви можете переглянути і повторювати його разом з інструктором на Ютуб-каналі Академія Грація: https://youtu.be/SF5crlpnOAY (на відео починаючи з 3 хв 20 секунд)

Вправи для профілактики і лікування остеопорозу

 • Для виконання вправ потрібне обтяження 0,5 – 1 кг (гантелі чи пляшки з водою).
 • Виконуємо всі запропоновані вправи від 4-8 разів і поступово збільшувати до 16 раз.
 1. Сідаємо крісло, положення ноги на ширині плечей, колінна утворюють прямий кут. Хребет нахилений вперед, лікті спираються на стегна, долоні направлені донизу. На раз-два-три піднімаємо вгору кисті з гантелями – вдих носом, лікті не відриваємо від стегон, на чотири-п’ять-шість опускаємо –  видих ротом.
 2. Руки прямі, опущені вниз. Видих – піднімаємо прямі руки в сторону, на верхній точці – вдих. Опускаємо. Видих – піднімаємо прямі руки вперед вище плечей – вдих опускаємо. Так чергуємо в сторону та вперед 4-6 чи 16 раз.
 3. Піднімаємо прямі руки догори, гантелі всередину. Вдих, рухи згинаємо у ліктях, доторкаємося до плечей, видих випрямляємо руки. 4-6 чи 16 раз.
 4. Руки прямі, опущені вниз. Видих – нахиляємося в одну сторону, намагаючись доторкнутися підлоги, вдих повертаємося у рівне положення. 4-6 чи 16 раз в одну сторону та  іншу, по черзі.
 5.  Встаємо, ноги на ширині плечей, руки притиснуті до плечей, зігнуті у ліктях. Вдих, робимо легке присідання і випрямляємо руки догори – видих.

Ще пять більш складних укріплюючих вправ пропонуємо передивитися на відео

Виконуйте цей простий і короткий комплекс щодня або тричі на тиждень, харчуйтеся збалансовано та правильно і тоді остеопороз Вам не загрожує.

Якщо ви помітили у себе ознаки крихкості кісток, малорухливість суглобів, звернутися на консультацію до Академія Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько у Львові. Після діагностики, яка триває 2 години за авторським методом О.Слінько, Вам буде запропоноване лікування чи профілактичні заходи та рекомендації щодо харчування чи медикаментозного поповнення кальцію у Вашому організмі.

Постава – фасад душі!

Інші новини