+38(098) 366 98 86

Причини плоскостопості та деформації стопи. Як взуття здатне покалічити Вашу спину?

Кожен з нас знає, що поставу здатні порушити: комп’ютер, планшет, неправильне положення за партою, неправильний матрац, захоплення спортом не симетричним. Усі знають, що неправильне харчування впливає на міцність кісток, проте чомусь ніхто не говорить про вплив взуття, про здоров’я стоп і про те, які клопоти здоров’ю можуть завдати ортопедичні захворювання стоп, особливо організму дитини. Зміщення тазу, сколіоз, деформація грудної клітини, викривлення шиї, захворювання суглобів – це звичайні наслідки захворювань стоп.

Яке взуття обираєте Ви для своєї дитини і для себе?

Багато хто вважає, що взуття повинно бути красиве, дороге та пристойне, а коли воно дороге, тоді точно не може бути шкідливим для спини та здоров’я в цілому. Але це не завжди так. Дороге та модне взуття не дає ніякої гарантії, що воно ортопедично корисне для стопи дитини, в якої саме зараз формується опорно-руховий апарат або, наприклад, для дорослого, в якого вже наявні проблеми з опорно-руховим апаратом.

Як обирати взуття правильно для дитини і дорослого?

Найперше завдання взуття – це амортизація при ходьбі, а особливо при бігу та заняттях спортом. Щоб уникнути захворювань опорно-рухового апарату, ми маємо м’якше ступати на землю. Чим твердіше підошва і основа взуття, тим більший удар  отримує на наш хребет й суглоби, особливо поперек коліна.

Як вберегти дитину від неправильного розвитку стоп та розвитку захворювань опорно-рухового апарату?

 • Якщо ми говоримо про нечасті заняття спортом, які в школі є, наприклад, на уроках фізкультури, відповідно супер професійного взуття не потрібно. Важливо, забезпечити хорошу амортизацію і підтримку стопи.
 • Якщо дитина відвідує спортивну секцію, бігає, займається футболом, атлетикою, гімнастикою, тощо. В цьому випадку неправильно підібране спортивне взуття для зростаючого організму може спровокувати розвиток, наприклад, плоскостопість, вальгусна/варусна деформація стопи, неправильне склепіння, що за собою “тягне” деструкційні явища в колінних, тазових, стегнових суглобах. Далі сценарій незмінний: розвивається сколіоз, кіфоз, деформації грудної клітки, ротації хребців у шиї і тд

Як батькам підбирати взуття для своїх дітей правильно. Як дорослим обирати взуття для себе?

5 правил правильного взуття для дітей і дорослих:

Лікування суглобів, сколіозу, плоскостопості та інших захворювань опорно-рухового апарату тривале і дороге, через залучення великої кількості спеціалістів.

Отже, поїхали, 5 правил, як обирати зручне взуття, яке не нашкодить спині:

 1. Розмір взуття має відповідати розміру ноги. Улюблені варіанти “на виріст” або “доносить до весни” – найгірші для здоров’я стоп дитини, яка розвивається і знаходиться у фазі активного росту. Якщо взуття тисне у довжину чи ширину, це призводить до деформації стопи чи її розплющення. А це вірний шлях до плоскостопості.
 2. Ширина взуття повинна відповідати ширині стопи, якщо пальці стисненні або  підйом стопи, яка формуються деформації не уникнути.
 3. Для дівчат носіння підборів у період підліткового розвитку призводить до деформації в області тазу та попереку, неправильний розвиток м’язів тазового дна. Дозволено підбори 3-4 см, які будуть мати широку основу та зручну колодку.
 4. Підібрати спортивне взуття потрібно дуже уважно і обережно, особливо для занять спортом, які будуть більше ніж один раз в тиждень дві години. Підошва має мати певну твердість залежно від активності.
 • для бігу потрібна в міру тверда основа підсилена амортизація п’ятки.
 • для занять у залі, на твердій поверхні, при силових навантаженнях потрібна міцна підтримка та фіксація стопи.
 • для танців та аеробіки – амортизаційне легке взуття. Для кожного виду спорту повинне бути в інакше взуття тобто потрібно враховувати вид спорту та вагу дитини її ширину стопи далі ми поговоримо про спортивне взуття
 1. Якщо відхилення у розвитку стопи вже наявні – взуття вже має бути лікувальне, а не профілактичне. У крайньому разі – індивідуально виготовлені ортопедичні устілки.

Якщо ви маєте підозри, що у вас чи вашої дитини, є плоскостопість чи деформація стоп, не зволікайте, пройдіть діагностику у хорошого спеціаліста реабілітації. Наприклад в Академії Грація у Львові Вам запропонують комплексну 2-годинну діагностику усього опорно-рухового апарату за авторською методикою Оксани Слінько. Потреба в такій ретельній діагностиці пояснюється тим, що неможливо визначити захворювання опорно-рухового апарату лише по спині чи стопам – ці взаємопов’язані явища.

Що ви отримаєте на діагностиці в Міжнародному Центрі корекції постави Оксани Слінько “Академія Грація”:

 • Ви отримаєте консультацію реабілітолога щодо стану хребта, стоп в даний момент.
 • Вам спрогнозують можливий розвиток захворювань, якщо виявлені відхилення на діагностиці
 • Отримаєте рекомендації по  ортопедичним виробам для профілактики захворюванню ОРА
 • Буде складено повний індивідуальний курс корекції постави при потребі починати лікування.
 • Отримаєте поради щодо ефективного харчування та фізичної активності.

Тисніть кнопку “Онлайн запис” або дзвоніть нам 380983669886 / +380639346121 для консультації та запису на унікальну діагностику Оксани Слінько.

Інші новини