+38(098) 366 98 86

Причини та ознаки порушення постави, розповідає реабілітолог Академія Грація

Діти молодшого шкільного віку та перехідного періоду найбільше вразливі до порушень постави інших захворювань опорно-рухового апарату. Це найпершим чином пов’язано з активним ростом та фізіологічними змінами в цілому організмі.

Що змушує хребет вигинатися та провокувати захворювання опорно-рухового апарату, наприклад, сколіоз, кіфоз, гіперлордоз, зміщення тазостегнового суглоба і, як наслідок/чи першопричина, – захворювання та деформація стоп?

Чи можуть батьки передбачити розвиток захворювання опорно-рухового апарату в дитини або в себе самого?

Розбираємося у цих питаннях на прикладі ознаки та причини порушення постави у дітей та дорослих.

Що таке постава? Постава – це природне положення тулуба дитини чи дорослого у розслабленому стані. Рівна постава або здорова постава – це таке положення тіла у розслабленому стані, коли усі природні вигини хребта були характерно виділені: голова, розведені плечі, правильна форма грудної клітини, рівна лінія живота, нахил тазу та положення ніг повинні бути правильні та пропорційні. Постава формується у молодшому шкільному віці, а виправити порушення постави вже буде тим складніше, чим більший вік дитини, особливо довгий процес корекції, коли людина доросла.

Статистика по порушенням постави у дітей шкільного віку досить невтішна: вчені вже довели, що захворювання опорно-рухового апарату сильно помолодшали.

Уявіть собі! Відтепер приблизно 17-20% дітей у школі молодшій мають сколіоз, а в старшій школі ця цифра сягає 65-70 відсотків. Та, якщо брати легкі дефекти або кіфоз, сколіоз першого ступеня – ця цифра сягне 90% вдумайтеся – дев’яносто відсотків!!!

Які ознаки порушення постави і чому сутулість – це не сколіоз!

Реабілітологи порушення постави класифікують за вигином хребта у певній площині. Розрізняють дві площини, у які може деформуватися хребет:

  • сагітальна площина
  • фронтальна площина.

Зміни постави у сагітальній площині – це сутулість, кругла спина, кругло-увігнута спина, плоско-увігнута спина та плоска спина.

Що таке сутулість? Це надмірний прогин у грудному відділі хребта коли плечі та голова дуже нахилені вперед, у попереку гіперлордоз. Характерно, що у підлітка та дорослого це може викликати болі в голові та розвиток остеохондрозу. Причина такої сутулості найчастіше у неправильному положенні під час сидіння за партою чи за комп’ютером, захоплення грою на телефоні або планшеті. Це змушує нагинатися ближче до екрана і голову нахиляти, щоб побачити дрібні зображення

Що таке кругла спина і, як вона відрізняється від сутулості? Різниця полягає в тому, при круглій спині немає вигину у попереку, проте голова так само нахилена вперед, лопатки дуже виділяються, характерним є вирячений вперед живіт і впалі сідниці. Таке положення також провокується причинами як з сутулістю.

Відповідно, кругло-увігнута спина та плоско-увігнута спина і плоска спина так само будуть відрізняються різними формами вигину у шийному, грудному, поперековому відділах, зміщення тазу, різне положення плечей та лопаток, проте усі деформації потребують лікування та корекції, поки не перейшли у хронічну форму.

Порушення постави у фронтальній площині – це асиметрична постава та сколіоз і вони характерні тим, що хребет вигинається вбік (в сторону, а сагітальна вперед-назад).

Асиметрична постава – це, коли хребет викривляється щодо своєї прямої осі: зміщення тазу або різна довжина ніг.

Сколіоз – це найважча форма деформації хребта у фронтальній площині. Найшвидший розвиток сколіозу припадає на період від 6 до 17 років, захворювання розвивається дуже швидко і прогресує непомітно, стає причиною порушення роботи внутрішніх органів, впливає на нервову систему та потребує лікування.

Як вберегти дитину від викривлення спини? Які основні причини і ознаки порушень постави?

Простий і швидкий тест в домашніх умовах, абсолютно безкоштовно за посиланням https://www.akademia-gracia.com/skolioz-ne-vyrok-yakshho-diagnostyka-skoliozu-vchasna/

Якщо ви виявили хоча б одне відхилення від норми по тесту та бачите, що Ваша дитина часто сидить у неправильному положенні і мало рухається протягом дня – зверніться до спеціалістів на діагностику.

В Академія Грація у Львові за 2 години можна пройти комплексну авторську діагностику хребта та стоп. Абсолютно без шкідливого випромінювання чи іншої шкоди здоров’ю дітей від 3 років і дорослих будь-якого віку. Окрім діагностики, Вам складуть особистий план лікування на три місяці вперед, який складається з

  • Лікувальна фізкультура зі стандартних лікувальних і авторських вправ корекції хребта й стоп
  • Фізіотерапевтичні процедури для активації роботи тканин та мязів, розслаблення гіпернапружених м’язів та пришвидшення процесу реабілітації
  • Лікувальний масаж
  • Остеопатія
  • Корекція харчування

Своєчасна діагностика хребта і стоп у дитини – ось єдиний спосіб уникнути операції та дорогих медикаментів.

Записатися на діагностику дуже легко: телефоном 380983669886 / +380639346121 або залишити заявку на сайті або тисніть кнопку “Онлайн запис”

До зустрічі в першому приватному реабілітаційному центрі на Західній Україні.

Інші новини