+38(098) 366 98 86

Що таке сколіоз? Як уникнути сколіозу дітям, дорослим та тим, кому вже 50

Знову розбираємо тематику, що таке сколіоз, як його уникнути і, головне, чи можна лікувати сколіоз (кіфоз, лордоз, плоскостопість) вдома.

Одразу хочемо нагадати, що ось тут ви можете прочитати детальну статтю про професійну діагностику сколіозу, типи за віком, стадії сколіозу, тощо, щоб не повторюватися.

Отже, що таке сколіоз?

В першу чергу, сколіоз – це хронічне захворювання опорно-рухового апарату, яке не може самоусунутись чи просто зникнути. Сколіоз виникає не тільки через погану осанку, сидячу роботу чи одноманітні навантаження на один бік.

Є група порушень опорно-рухового апарату, які не мають причин – вроджені (генетичні, спадкові) та незрозумілою етіології – ідеопатичні. Саме ці сколіози є дуже непередбачувані та навіть під чітким контролем реабілітолога можуть не піддаватися лікуванню у запущених стадіях чи у період стрибку росту чи статевого дозрівання.

Як уникнути сколіозу?

Це найчастіше запитання на діагностиці, яке задають пацієнти та їх батьки.

Відповідь може розчарувати. Немає чарівного методу, який допоміг би уникнути сколіозу, якоїсь чудо-вправи чи продукту харчування.

 • Якщо виключити вроджені чи ідіопатичні сколіози, тоді уникнути сколіозу можна. Це здоровий сон, баланс відпочинок-навчання (робота), правильне положення за робочим столом, обов’язково фізичні навантаження (співмірні віку та можливостям), які є симетричні та безпечні. Зверніть увагу, що для несформованих підлітків тренажерний зал – це дорога до реабілітолога не тільки через сколіоз, а більше – грижі та протрузії дисків хребта). Усе повинно бути в міру, а краще після консультації з лікарем чи тренером.
 • Якщо ми говоримо про спадкові сколіози, тоді батьки повинні бути напоготові та пильно слідкувати за дитиною. Найвразливіші дівчата, в яких тато має виражений сколіоз.

5 порад батькам, які самі мають сколіоз, як вберегти дитину від сколіозу:

 1. Обстежувати дитину при народженні і до року, у перший місяць зробити узд кульшових суглобів
 2. Слідкувати за розвитком, коли сіла, чи повзала, коли встала у ліжечку. У цьому випадку відмовки, що це особливості розвитку не діють. Одразу до лікаря-ортопеда, якщо є видимі відхилення від норми.
 3. Слідкувати за збалансованим прикормом та вітаміном Д.
 4. Коли дитина зробить перші кроки, уважно слідкувати за ходою, як ставить ніжку (варус, вальгус на пальчиках)
 5. Діти до 3 років спостерігають за планом, проте важливо зауважити такі “дзвіночки” сколіозу:
 • Пасивність до рухливих ігор
 • Важко довго ходити. Загальна апатичність та втомлюваність.
 • Тримає у стані спокою одне плече вище іншого чи шия, нахилена в бік.
 • Травми чи падіння
 • Дефіцит вітамінів чи незбалансоване харчування (багато солодкого і мало овочів/фруктів/насіння/горіхів/круп)

Це дуже важлива інформація і не нехтуйте доказами вчених, щодо спадковості сколіозу.

Як уникнути сколіозу дорослим?

Якщо ви пройшли усі фази росту та Вам вже 25 років, не думайте, що сколіоз вже не ваша історія. Наш спосіб життя здатний як спровокувати сколіоз, так і його уникнути.

Найбільше під прицілом сколіоз та порушень постави є:

 • Музиканти
 • Спортсмени
 • Жінки, які народили та годують грудьми
 • Офісні працівники (хто багато сидить за комп’ютером)
 • Працівники галузі IT (айтішники)

Загалом усі галузі, які мають монотонну односторонню роботу та не мають занять оздоровчими видами спорту.

Щоб уникнути сколіозу тим, хто має 25 років і до 50, потрібно

 • пройти діагностику в Академії Грація (Львів) та виявити чи виключити вже наявні захворювання опорно-рухового апарату;
 • при виявленні мінімальних викривлень спини чи протрузій (гриж) розпочати лікування за авторським методом і вже за 3 місяці мати рівну поставу;
 • за порадою реабілітолога включити у своє життя спорт, басейн, сауни, масаж та здорове харчування.

Щоб уникнути сколіозу тим, кому більше 50, важливо пам’ятати, що дегенеративні зміни у кістках в цьому віці (гормональні зміни) здатні спровокувати сколіоз значно швидше ніж у дітей. Тому поради такі:

 • пройти діагностику в Академії Грація (Львів) та виявити чи виключити вже наявні захворювання опорно-рухового апарату;
 • при виявленні мінімальних викривлень спини чи протрузій (гриж) розпочати лікування за авторським методом і вже за 3 місяці мати рівну поставу;
 • за порадою реабілітолога включити у своє життя спорт, басейн, сауни, масаж
 • обов’язково наситити своє харчування мікро- та макроелементами для підтримки кісток, відновлення хрящових тканин та загального укріплення організму

Коли ми говоримо про сколіоз, плоскостопість, кили дисків (грижі), протрузії та інші захворювання хребта, ми завжди нагадуємо, що профілактика в 100000 раз виправдана перед лікуванням. Ви можете заощадити гроші, якщо раз у раз проходити діагностику і коригувати мінімальні порушення постави, ніж дійти до 3 стадії сколіозу та боротися з тим недугом роками, витрачаючи тисячі на масажі, процедури та реабілітаційну гімнастику. Вибір завжди за Вами.

Діагностика за авторським методом Оксани Слінько доступна в Академія Грація. Центр корекції постави (Львів) за адекватну ціну, триває 2 години, та має лише позитивні відгуки. Протягом діагностики використовуються лише функціональні тести та доступні прилади для діагностики, ніякого випромінювання чи шкоди для Вас чи Ваших дітей.

Попередній запис у адміністратора +38 098 366 9886

Ви запитуєте, як уникнути сколіозу, ми відповідаємо – своєчасна та профілактична  2 годинна діагностика в Центрі корекції постави. Академія Грація у Львові.

Інші новини