Ідіопатичні сколіози у дітей молодшого шкільного віку та у підлітків найбільш поширені по всьому світу. Проте сколіоз також діагностують у новонароджених та у дорослих. Це ортопедичне захворювання має підступний характер та важкопрогнозований перебіг.
Найпопулярніші в світі по діагностуванню – ідіопатичні сколіози.
Що таке ідіопатичний сколіоз? Це сколіоз, який не має визначеної причини виникнення, а це означає, що спрогнозувати його розвиток з плином часу важко.
Юнацькі ідіопатичні сколіози виникають у віці 10-14 років.
Крім ідіопатичних сколіозів діагностують:
- Спадкові сколіози (кіфосколіози, сколіози)
- Вроджені порушення постави
- Набуті деформації хребта
Хто має схильність до сколіозу? Чому діти у зоні ризику сколіозу?
В зоні ризику ідіопатичних сколіозів найбільше знаходяться дівчата. Ця залежність достеменно не вивчена, проте її пов’язують з гормональними змінами у період статевого дозрівання та перших менархе (менструальний цикл). У цей період змінюється гормональний фон, що впливає на обмін речовин в цілому організмі і кістках відповідно.
Окрім того факту, що дівчата більш схильні до деформацій хребта (сколіоз, кіфоз та інші) є ще фактори, які впливають на схильність до сколіозу і дівчат, і хлопців.
10 причин виникнення сколіозу у дітей:
- Нордичний тип тілобудови дитини – світловолосі, світлоокі, високі худенькі діти, які не мають міцного м’язового корсету, щоб утримувати хребет.
- Активна фаза росту та гормональної перебудови, коли кісткова тканина не встигає міцнішати.
- Діти, які багато навчаються, займаються музикою, малюванням, при цьому не мають фізичного навантаження. Це пов’язують з довгим статичним перебуванням у одній позі, утримуючи музичний інструмент, наприклад.
- Діти, які займаються професійно асиметричним спортом та гімнастикою. Постійне закачування одного типу м’язів та недостатнє їх послаблення.
- Порушення обміну речовин та незбалансоване харчування
- Брак вітаміну Д та мікроелементів, які беруть участь у побудові кісткової та м’язової тканин.
- Спадкові (генетичні) чи набуті захворювання хребта, обміну речовин, внутрішніх органів.
- Неправильне тіла положення під час навчання за партою, компютером. Неправильна організація сну
- Захоплення гаджетами, коли голова тривалий час опущена вниз
- Відсутність медичного періодичного обстеження опорно-рухового апарату зокрема.
Як можна вберегти дитину від сколіозу, якщо вона в зоні ризику?
Єдине, що справді може вберегти від складних форм сколіозу – це постійний контроль та діагностика.
УВАГА! Сколіотична постава та сколіоз на перших стадіях не чинять дитині ніякого дискомфорту, а під одягом дефект може бути і не помітним.
Тільки самообстеження вдом щотримісяці та діагностика професійна раз на півроку у період активного навантаження та росту.
Як обстежувати дитину на сколіоз самостійно вдома?
На нашому блозі є дуже багато статей присвячених самодіагностиці порушень постави та рекомендацій, що робити, коли є відхилення.
Також на нашому ютуб каналі (Академія Грація) є нове відео від Оксани Слінько з чіткими покроковими інструкціями, як діагностувати хребет дитини вдома без додаткового інвентарю.
Що робити, якщо ви виявили сколіоз у дитини?
Найголовніше – не втрачати часу, якщо це юнацький ідіопатичний сколіоз, він характерним швидким прогресуванням у ускладненнями. Одразу запишіться на діагностику до Академія Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько у Львові.
Протягом 2-х годин буде проведена індивідуальна консультація та огляд стоп, хребта та загального тонусу організму. При виявленні порушень постави, які підлягатимуть корекції, Вам буде запропонований індивідуальний курс лікування сколіозу/ кіфосколіозу/ кіфозу/ гіперлордзу, тощо.
Ми в Академія Грація завжди закликаємо не втрачати часу, адже сколіоз на перших стадіях лікується швидше, легше, а курс корекції коштуватиме менше.
Отримати консультацію та записатися на діагностику до Оксани Слінько можна за телефоном 0983669886. Постава – фасад душі!