+38(098) 366 98 86

Сколіоз – не вирок? Якщо діагностика сколіозу вчасна!

Вітаємо! Сьогодні знову піднімаємо тему сколіозу у дітей та дорослих, адже актуальність цієї тематики не згасне ніколи.

Академія Грація Міжнародний Центр корекції постави Оксани Слінько (Львів) буквально недавно оговтався від карантину і відновив сеанси діагностики сколіозу, плоскостопості, кіфозу та інших захворювань опорно-рухового апарату,я кі  виникають як у дорослих та і дітей. Наші перші спостереження і висновки не дуже втішні.

Як подіяв карантин на здоров’я опорно-рухового апарату дітей?

3 місяці карантину, на жаль, зовсім не пішли на користь спинам наших дітей. Відсутність спорту, активного відпочинку, довге перебування за комп’ютером, а особливо за гаджетами спричинили розвиток сутулості, сколіотичної постави та сколіозу більше ніж школа, на яку нарікають більшість батьків.

Чому саме такі висновки і наслідки зробили реабілітологи Академія Грація?

Виникнення сколіозу за статистикою найчастіше припадає у дітей на 2 періоди?

 • юнацький період – це 9-11 років. Це період активного і швидкого росту. І причиною сколіозу за відсутності спадкової схильності стає банальна причина – скелет не встигає формуватися міцним за темпами зростання. Усі зауважують, що часом діти можуть вирости на 10 см за дуже короткий період.
 • підлітковий – цей період більше пов’язаний не зі зростанням, а вже з гормональною активністю та статевим дозріванням.

5 причин порушення постави в дитини під час карантину

Як вплинув карантин на розвиток постави саме в цих 2 категорій дітей?

 1. Дефіцит вітаміну Д. Усім відомо, що ізоляція та соціальне дистанціювання було вимушене і довге для уникнення коронавірусу. Міри карантину були жорсткі, дітям не можна було гуляти у парках, майданчиках та навіть проста прогулянка вулицею була категорично небажана. Якщо дитина не перебуває на сонці, не вживає додатково добавки з вітаміном Д виробляється дефіцит і відповідно порушується обмін речовин та мінеральних речовин. Вітамін Д він є основою формування міцних кісток, адже усім відомо, що кальцій не засвоюються сам по собі і “йде” відразу у кістки. Це тривалий процес засвоєння, де беруть участь безліч мінералів і вітамінів, зокрема і вітамін Д.
 2. Харчування незбалансоване та мало насичене кальцієм, фосфором та вітамінами. Це як доповнення до попереднього пункту. Якщо вітамін Д можна отримати “безкоштовно” на вулиці, оголивши ділянки тіла у безпечні години сонячної активності, то кальцій, фосфор, калій, селен  приходять тільки з харчуванням.
 3. Зловживання “гаджетами” та комп’ютерними іграми, читання книжок в неправильному положенні. Дистанційне навчання усіх без винятку школярів змусило перебувати тривалий час за комп’ютером.
 • Чи слідкували батьки за рівною поставою під час імпровізованих уроків
 • Чи робили руханку між заняттями?
 • Чи був присутній спорт вдома під час карантину
 1. Неправильно облаштоване місце для навчання та місце для сну. Занадто висока подушка і м’який матрац, який прогинається під вагою – це 100% попадання в сколіотичну поставу, а потім і дорога до сколіозу.
 2. Генетика та схильність. Нікуди не дінешся з тим, що у спадок нашим дітям окрім гарних блакитних оченят та світлого волосся час передається ще схильність по порушень постави та плоскостопості.

Як уникнути сколіозу і, що робити, коли дитина сутулиться?

Діагностика сколіозу, плоскостопості, сколіотичної постави, кіфозу чи гіперлордозу – це єдиний можливий спосіб уникнути страшних наслідків сколіозу. Для дітей, які мають генетичну схильність до порушень постави – це ще вдвічі важливіше.

Як провести діагностику сколіозу вдома?

Ми вже писали не раз про простий тест вдома, ось він більш доповнений Оксаною Слінько – реабілітологом та засновницею Академія Грація.

Перші ознаки порушення постави в дитини можна виявити самостійно під час домашнього огляду.

Поступові кроки до виявлення сколіозу самостійно:

 1. роздягнути дитину до нижньої білизни
 2. поставьте в положення стопи разом обличчям до себе
 3. зверніть увагу на положення голови – пучки вух повинні бути на одному рівні, голова не повинна нахилятися в сторону
 4. зверніть увагу на лінію надплічь та ключичні кістки ( вони повинні бути на одній паралельній до підлоги лінії )
 5. грудна клітина має бути без асиметричних випуклостей, не занадто ввігнутою та не випуклою. Нижні ребра не повинні випирати .
 6. проведіть уявну лінію від яремної вирізки до пупка – вона повинна бути симетричною та знаходитися по центру тіла
 7. подивіться на лінію талії- вона також повинна бути симетричною
 8. огляньте нижні кінцівки – наколінники в колінних суглобах повинні бути симетричними і без розворотів назовні або всередину
 9. огляньте стопи- передній відділ стоп не  повинен бути розпластаним а великі пальці не мають відхилятися назовні чи приводитися всередину
 10. нахиліть дитину до переду та оцініть  симетрію м’язів грудного та поперекового відділів хребта. Особливу увагу приділити грудному відділу- ребра мають бути симетричними по відношенню до горизонталі і  не повинні випирати більше з однієї сторони!

Тепер поверніть дитину спиною до себе

 1. зверніть увагу на м‘язи шиї. Вони повинні бути симетричними
 2. подивіться на нижні кути лопаток, а також відстань від нижніх кутів до остистого відростка хребта який знаходиться посередині між лопатками. Всі відстані повинні бути симетричними.
 3. зверніть увагу на трикутники талії які утворюються коли руки притиснуті до тулуба- вони повинні бути симетричні
 4. знайдіть на крижовій кістці дві  ямочки ( їх добре видно в худих дітей) – вони повинні бути на одній горизонтальній лінії
 5. проведіть уявну вертикальну лінію по остистим відросткам хребта ( а ще краще відмітьте їй маркером ) і оцініть симетрію. Вертикальна лінія від першого грудного хребця повинна співпадати з остистими відростками хребта та з сідничним розрізом і утворювати центральну вертикальну лінію
 6. подивіться на сідничні складки- вони повинні бути симетричні
 7. оцініть положення п‘яткових кісток – вони не повинні бути розвернутими назовні чи всередину.

Поверніть дитину боком

 • Проведіть уявну вертикальну лінію від пучки вуха до центру плечового суглоба та вниз до середини стегна. Лінія повинна з’єднувати ці три точки на тілі і бути рівною.

Якщо під час огляду дитини Ви виявили хоч одну невідповідність нормі – звертайтесь одразу до фахівців!

Профілактичні заходи для попередження порушень постави завжди ефективніші ніж саме лікування вже виявлених сколіозів!

Це елементарний візуальний тест, який точно дасть відповідь на ваше запитання: Чи є сколіоз у моєї дитини”

Сколіоз не стане вироком, якщо вчасно звернутися до реабілітолога, при перших ознаках сколіозу чи плоскостопості.

В Академія Грація. Центра Короекції постави Оксани Слінько у Львові перщу і другу стадію захворювання опорно-рухового апарату можна усунути за 3 місяці лікувальної гімнастики та фізпроцедур. Це дозволить уникнути безлічі захворювань внутрішніх органів у майбутньому та подарувати дитині повноцінне майбутнє. Важко повірити, але таке ніби просте захворювання, як сколіоз може посадити людину у інвалідний візок і змусити робити страшенно дорогу, болісну та небезпечну операцію.

Пройдіть абсолютно безпечну, безболісну діагностику самі та приведіть дитину на обстеження за авторським, запатентованим методом Оксани Слінько – засновниці ПЕРШОГО реабілітаційного центру у Львові. Досвід нашої команди дозволяє усунути порушення постави швидко, у дружній атмосфері з впевненістю у результаті.

Детальніше про особливу методику лікування сколіозу в Академії Грація за посиланням

Інші новини