Зараз у розпалі літній сезон відпусток і цьогоріч через закриті кордони більша частина українців обирає туризм горами, скелями та різноманітним екологічними стежками замість комфортних пляжей України, Європи чи інших частин світу.
Через те, що у походи йдуть не підготовлені фізично туристи, у яких часто немає професійного екіпірування, трапляються різні випадки, серед яких падіння і травми дуже почастішали. Також крім непідготовленості та відсутності правильного взуття, одягу та інших аксесуарів для походу останнім часом вирішальну роль грає примхлива погода. Коли природа лютує у біду може потрапити і навіть підготовлений турист.
Також часто травмуються прихильники екстремального спорту та гострих вражень.Отримати травму може як і бувалий спортсмен так і новачок, часто травми у екстремальних видах спорту – це обставини, які важко передбачити.
УЯВІТЬ СОБІ!
Падіння – це фактично найпопулярніша причина травми хребта. Критичну травму можна отримати навіть, якщо падіння відбулося з висоти власного зросту
Якщо випадок травмування вже відбувся, важливо правильно діагностувати та локалізувати наслідки.
Перелом хребта – це найбільш серйозна травма, яка навіть може призвести до інвалідності та навіть і смерті потерпілого. Виявити перелом хребта достовірно можливо лише на рентгені, мрт, томограмі, проте є певні ознаки перелому хребта, які повинен знати кожен з нас.
Найголовніші ознаки у самопочутті потерпілого, які вказують на перелом хребта:
Симтоми перелому хрета/шиї можуть бути виражені усі, а також тільки декілька з них. Це залежить від ділянки хребта, яку було пошкоджено та сили удару/зіткнення.
Для надання першої допомоги потерпілому є офіційний протокол МОЗ від 16.06.2014 № 398, де прописаний алгоритм дій.
Потрібно знати:
Так, виглядає стаття моторошно, проте кожен з нас повинен вміти швидко реагувати у різних обставинах, особливо, якщо ви любите подорожувати горами, скелями, ходити у тривалі походи чи любите активний відпочинок, займаєтеся екстремальними видами спорту.
Найважливіше зрозуміти, що травми хребта, навіть, якщо вдалося уникнути ураження спинного мозку чи перелому, потребують довгого реабілітаційного періоду та правильної діагностики. Сподіватися на швидке одужання не варто, адже травму хребта лікують довго і поступово.
Перший реабілітаційний Центр Львова – Академія Грація пропонує кваліфіковану діагностику без опромінення та складення плану реабілітації та відновлення рухової активності.
В Академія Грація Центр корекції постави Оксани Слінько доступні відновлюючі фізичні процедури ( магнітотерапія, віброкінезіотерапія, лікувальні масажі та унікальні сеанси остеопатії Іллі Боброва – спеціаліста з мануальних технік з більш ніж 25 річним досвідом.
Почніть з кваліфікованої діагностики, запишіться вже зараз, щоб позбутися болю і жити повноцінно.
Сеанси остеопатії доступні окремою послугою за записом у адміністратора +38098 366 9886 або через соціальні мережі Фейсбук та Інстаграм.