+38(098) 366 98 86

Витягування хребта – що це за спосіб лікування сколіозу?

Витягування хребта – що це за спосіб лікування сколіозу та порушень постави?

Здається ми живемо у сучасному і прогресивному світі, і такі поняття, як “витягування” хребта звучать не гуманно. Чомусь одразу згадуються страшні картинки з інтернету  про підвішування пацієнтів з викривленням спини чи у прямому сенсі витягування хребта у різні боки.

Що ж насправді сучасна медицина має на увазі під поняттям витягування хребта?

Сколіоз можна класифікувати з різними факторами, є різні визначення за кутом викривлення і вчені, які його досліджували. Класично сколіоз поділяють на 4 ступені важкості, як на фото

Важливо розуміти, що залежно від ступеня важкості ураження хребта, процес реабілітації буде складнішим і довшим. Відповідно 4 стадія сколіозу вимагає хірургічного втручання, яке є шалено коштовним і болісним для пацієнта. Тому реабілітологи всього світу благають батьків звертати увагу на хребет дитини і самим проходити огляд в ортопедів щороку.

Еволюція методів лікування сколіозу була не завжди гуманною і ми думаємо Ви самі знаєте з літературних джерел, як відносилися в минулому до людей з вадами постави (наприклад Квазімодо – горбун з Нотр Дам, працівники цирку, яких показували за гроші, тощо).

Ми зібрали деякі фото, як лікували порушення постави у минулому.  Однозначно усі методи, які застосовувалися були основані на розтягуванні та фізичному видовженні хребта.

 

Що таке витягування чи витяжіння хребта в сучасному світі?

Сучасні методи лікування сколіозу на перших стадіях виглядають абсолютно гуманно і не мають відношення до фізичних страждань. Хоча вам могло згадатися фото з інтернету про метод лікування шийного та грудного відділів хребта за допомогою петлі Гліссона

Фото виглядає зворушливо, правда?

Метод на сьогодні є активно використовуваним і навіть проводяться дослідження про його ефективність.

Лікування захворювань та викривлень хребта в Академія Грація в основному базується на спеціальній лікувальній гімнастиці, яку винайшла та запатентувала реабілітологиня Центру корекції постави Оксана Слінько.

Методика лікування викривлення хребта: сколіоз, кіфоз, лордоз, а також остеохондроз, кили міжхребцевих дисків налічує понад 3000 вправ, які виконуються у строгій послідовності, певну кількість повторів та підходів, з використанням обтяжувачів, підкладок, гантель та палиць. Курс лікування проходить у декілька етапів між якими є експрес-діагностика, що контролює процес реабілітації та при потребі корегуються вправи та додаткове обладнання для посилення ефекту.

Чи використовує Академія Грація витяжіння хребта?

Нумо визначмося, що таке поняття “витяжіння” хребта або тракція – це абсолютно нормальний термін, який означає зняття навантаження з хребта, мінімізація тертя між хребцями. Ніхто не прив’язуватиме вас за ноги і руки, щоб розтягати у різні сторони.

Так чи інакше, звичайний масаж також на меті має декомпресію хребців, щоб поліпшити кровопостачання у м’язи та сполучні тканини і таким чином пришвидшити корекцію постави.

Для поступового та дозованого витяжіння хребта в Академії Грація використовують:

  • Комплексні курси вправ з авторської методики, які дозволяють витягувати хребет у певних фізіологічних позах. Обов’язково допомагає інструктор, використовуються гантелі, обтяжувачі та авторське запатентоване ортопедичне приладдя.
  • Дошка Євмінова – запатентований ортопедичний тренажер для тракції
  • Сухе витяжіння хребта – це фізіотерапевтична процедура на спеціальному ліжку «ORMED-Профілактик», який має різні режими роботи, залежно від діагнозу пацієнта та дозволяє правильно і безболісно проводити тракцію хребта.
  • Мануальна терапія та лікувальний масаж. В Академія Грація застосовуються щадні  та нетравматичні методи мануальної терапії: кінезіологія, остеопатія, лікувальний масаж.

Для того, щоб на 100% знати, який метод витяжіння хребта підійде саме Вам, які будуть очікувані результати, чи, можливо Вам взагалі протипоказані такі техніки реабілітації, Вам потрібно пройти авторську 2-годинну діагностику в нашого реабілітолога з 25-річним стажем. Оксана Слінько – засновниця і президент першого приватного реабілітаційного центру у Західній Україні.

Інші новини