+38(098) 366 98 86

Які причини сутулості, сколіозу, кіфозу та інших порушень постави?

Повірте, не тільки надмірне захоплення комп’ютером і телефоном викликає сколіоз чи кіфоз.

Виділяють 7 основних причин, які батькам потрібно усунути та слідкувати за дитиною, щоб уникнути можливих порушень постави, а при наявних захворюваннях ОРА, не ускладнювати ситуацію.

7 причин розвитку захворювань ОДА (опорно-рухового апарату)

  1. Патології стоп: плоскостопість, неправильне склепіння стопи, вальгусна деформація та інше. Їх легко побачити, коли дитина ходить неприродно, шкутильгає, перемикається на одну ногу, косолапить, ноги мають Х-подібну форму, також, коли дитина не може ходити на довгі відстані.
  2. Генетично або набута різна довжина ніг. Цей недолік не косметичний, а змушує зміщувати таз, а далі вже змінюється форма хребта шия і розвиваються вже важкі форми захворювань опорно-рухового апарату, в тому числі: зміщення внутрішніх органів.
  3. Генетичні або набуті захворювання хребта, запальні процеси та травми. Рахіт, перелом, тріщини, зміщення, забій, тощо.
  4. Слабкі м’язи, які утримують хребет. Дитина не займається спортом взагалі веде дуже гіподинамічний спосіб життя, до того ж носить рюкзак або сумку в одній руці, захоплюється якимось іграми, які несиметричні. Фізіологічно слабкі м’язи не можуть утримувати хребет в правильному положенні: відбувається деформація хребта.
  5. Ще одна причина, яка здається не відносна до розвитку хребта – це поганий зір. Але, якщо логічно подумати, він змушує дитину нахилятися до екрана чи книги, що провокує сутулість, далі ситуація може ускладнюватися кіфозом, кіфосколіозом і так далі.
  6. Неправильна організація сну, наприклад велика подушка м’який матрац. Неправильне положення за партою/робочим столом. Сильний нахил голови вниз під час читання чи ігор на планшеті довгий час.
  7. Незбалансоване харчування та брак вітамінів. Кальцій, фосфор і вітамін Д – суперважливі для формування здорової постави; калій та магній для м’язів; вітамін С для загального здорового стану та працездатності. А, якщо дитина переважно налягає на солодощі і не любить овочі та фрукти, м’ясо/рибу – неможливо уникнути дисбалансу корисних речовин. До речі, до дорослих це має відношення ще більшою мірою. Через те, що додаються ще вікові дефіцити вітамінів і мінералів.

Як Ви вважаєте, чи усі пункти виконуються правильно у вашому випадку?

Де Ви знайшли упущення? Подумайте над тим, щоб налагодити ці пункти і тоді спина Вашої дитини буде здоровою і міцною.

Пройти професійне обстеження опорно-рухового апарату та отримати поради реабілітолога з 25-ти річним досвідом роботи, ви можете за попереднім записом в Академія Грація. Міжнародний Центр корекції постави Оксани Слінько у Львові. За дві години авторського обстеження будуть виявлені навіть найдрібніші відхилення від норми, щоб мінімізувати подальший розвиток захворювань опорно-рухового апарату, та подарувати дитині здорове, повноцінне майбутнє з вільним від болю рухом.

Тисніть кнопку “Онлайн запис” або дзвоніть нам 380983669886 / +380639346121 для консультації та запису на унікальну діагностику Оксани Слінько.

Інші новини