+38(098) 366 98 86

Вкорочення кінцівок

Під час комплексного обстеження опорно-рухового апарату в Академія Грація (Львів) обов’язковою частиною методики є визначення різних параметрів, які визначаються вимірюваннями довжин між певними точком на тілі людини. Співвідношення цих довжин є дуже цінною інформацією під час лікування захворювань хребта та стоп. За такими параметрами можна точно визначити на скільки градусів є викривлення в хребті, чи деформована грудна клітка, чи є порушення у розвитку кінцівок, тощо.

Реабілітація після травм, лікування вроджених та набутих захворювань опорно-рухового апарату завжди базується на якісній діагностиці. В Міжнародному центрі корекції постави Академія Грація діагностика проводиться 2 години, більша частина якої сконцентрована на вимірюванні важливих показників та довжин.

Вимірювання довжин кінцівок – це важливий тест при реабілітації пацієнтів з переломами кінцівок, вивихами із затриманням росту, деструкцією суглобових кінців, деформа­ціями кінцівок, анкілозами, контрактурами. Вкорочення ноги у дитини – це часте явище при обстеженні в юнацькому та підлітковому віці через деформації та викривлення у хребті, тазостегновому суглобі та стопах.

Щоб зрозуміти, чи є відхилення в ході діагностики, реабілітолог проводить порів­няння з протилежним сегментом та протилежною кінцівкою.
Виявити вкорочення кінцівок можна порівнюючи різні виміри, які проводяться реабілітологом під час обстеження хребта стоп. Особливо акуратно потрібно проводити діагностику при вкороченні ноги при сколіозі, щоб правильно визначити подальшу корекцію постави.

Як визначити, чи є вкорочення кінцівок?

 1. Виміряти зріст спеціальним зростоміром в положенні стоячи. Визначити довжину тулуба у положенні сидячи.
 2. Виміряти зріст в положенні лежачи. Важливо, що фі­зіологічні вигин хребта збільшують зріст на 1,4—1,5 мм.
 3. Виміряти довжини кінцівок. В ході діагностики вимірювання проводить­ся від симетрично розташованих розпізнаваль­них точок: на верхній кінцівці – надплечовий відросток, шилоподібний відросток променевої, ліктьової кісток; на нижній кінцівці — верх­ня передня клубова ость, великий вертлюг, го­ловка малогомілкової кістки, зовнішня кісточка.

Які є види вкорочення кінцівок?

Виділяють кілька видів вкорочення кінців­ки:

 • Відносне вкорочення кінцівки
 • Анатомічне вкорочення кінцівки
 • Функціональне вкорочення кінцівки.

Відносне вкорочення кінцівки.

Ця патологія – наслідок ви­вихів, переломів чи травм. Для виявлення відносного вко­рочення кінцівки відміряють відстань від пе­редньої верхньої ості здухвинної кістки до вер­хівки внутрішньої кісточки.

Анатомічне (справ­жнє) вкорочення кінцівки

Вимірювання сконцентровані на сегментах кін­цівки. Вимірюють дані лежачи: на нижній кінцівці спочатку вимірюють довжину стегна та вимірюють анатомічну довжину гомілки. Отримані дані вимірювань обох кінцівок порівнюють між собою.

Функціональне вкорочення кінцівки

Визначають у по­ложенні стоячи. Пацієнт стоячи дотримується рівного положення тазу, а стопа перпендикулярна до підлоги. При виявленні відхилень, підкладають дерев’яні клинці, поки останній не доторкнеться до підошовної поверхні п’яти, саме висота тих клинців допомагає визначити функціональне вкорочення. При важких формах функціонального вкорочення дослідження може проводитися на боці чи на спині.

Авторська методика Оксани Слінько – засновниці і головного реабілітолога Академії Грація, дозволяє достовірно діагностувати та визначати курс лікування вкорочення кінцівок та інших відхилень у розвитку опорно-рухового апарата (а також реабілітації після травм)

Щоб здійснити запис на діагностику до Академія Грація є 5 найпростіших способів:

 1. Зателефонувати чи написати у вайбер/ телеграм на номер телефону +380983669886
 2. Здійснити самостійно запис через додаток Akademia Gracia (завантажити додаток можна тут) в розділі діагностика
 3. Залишити заявку у формі “Зворотній звязок” на сайті https://www.akademia-gracia.com/
 4. Записатися самостійно через сайт (кнопка Онлайн запис в правому кутку)
 5. Написати нам у соціальних мережах
  Фейсбук – https://www.facebook.com/akademiagracialviv/
  Інстаграм – https://www.instagram.com/akademia.gracia/

Результати

av
viber-image-1
Кіфосколіоз

До 22.08.2018р: кіфосколіоз ІІІ-го ступеню. Ходив на заняття 3 місяці. Після 10.12.2018р.: зменшився на правобічний "С"- подібний сколіоз ІІ-ІІІ ступеню.

Хлопець, 14 років
Контакти
м. Львів, Сихів, вул. Вернадського, 6
Надішліть Ваш відгук