Варикоз на сьогодні входить точно у ТОП-10 захворювань, які стосуються кожного з нас. Донедавна вважалося, що варикоз має лише спадкову складову і частково залежить від важкості фізичної праці. На сьогодні достеменно доведено, що спадковий фактор можна мінімізувати, виконуючи рекомендації флебологів, слідкуючи за станом серцево-судинної системи, здоров’ям опорно-рухового апарата, тримаючи вагу в нормі та контролюючи фізичні навантаження.
Важливо розуміти, що окрім спадкового фактора причини варикозу виділяють такі:
- ожиріння
- малоактивний спосіб життя
- незручне взуття та підбори
- часті стреси
- плоскостопість, сколіоз та інші порушення постави
- незбалансоване харчування та порушення обміну речовин
Все це призводить до того, що у молодих людей все частіше виявляються ознаки варикозу. У випадку варикозу, необхідно берегти ноги змолоду!
Попри факти, які доведені та вірогідні, існує безліч міфів та народних рецептів, які здатні більше нашкодити, ніж допомогти.
Ось 10 найпопулярніших міфів про варикоз, у які можливо вірите і Ви?
Міф 1. Капсули, таблетки, мазі та гелі можуть позбавити варикозу
Сучасні препарати допомагають зняти симптоми хвороби, але не спрямовані на порятунок від самого захворювання. Вени, уражені варикозом, не зникають, а з часом стануть лише більшими і помітнішими. Щобільше, за наявності варикозних вен різко зростає ризик тромбозу вени.
Міф 2. Вилікувати варикоз можна за допомогою п’явок чи бджіл
Лікування п’явками – гірудотерапія та апітерапія (лікування бджолами) не позбавить варикозу. Основа слини п’явки та отрути бджоли – гірудин, речовина, що розріджує кров. Але навіщо розріджувати її за варикозу? Ви знаєте, що вона у Вас густа? Щобільше, така терапія варикозної вени небезпечна ризиком розвитку тромбофлебіту.
Міф 3. Грязьові ванни здатні позбавити варикозу
Насправді застій крові у венах видаляється тільки з видаленням самої вени. При перебуванні на курорті можливе зняття набряклості та втоми в ногах. Але пам’ятайте — грязьове лікування за наявності варикозу може бути навіть небезпечним, оскільки здатне спровокувати гострий тромбофлебіт.
Міф 4. Компресійний трикотаж здатний позбавити варикозу
Тепер лікування варикозу справді пов’язане з носінням компресійного трикотажу. А за тромбозів глибоких вен нижніх кінцівок це взагалі одна з основних лікарських рекомендацій.
Після видалення варикозно розширених вен носіння спеціального трикотажу необхідне, проте це все ж таки не головна складова лікування. Носіння еластичного трикотажу здатне зняти такі ознаки варикозу, як набряклість, почуття втоми та тяжкості в ногах. Крім того, застосування компресії здатне загальмувати розвиток наявного варикозу.
Міф 5. Варикоз можна вилікувати раз і назавжди
Застрахуватися від варикозу на все життя не вийде навіть за використання основних засобів профілактики. На венах ніг лежить дуже велике завдання – транспортування крові до серця проти сили тяжіння, тому в основному саме вони й розширюються. Дефіцит білка у стінці вени призводить до її розтягування. Видалення хворої вени позбавить проблеми і від можливих ускладнень, але жоден флеболог не дасть гарантії, що протягом життя у вас не з’являться нові варикозно розширені вени.
Міф 6. Скільки вени не видаляй вони з’являться знову
Якщо після видалення варикозних вен пацієнт протягом багатьох років не спостерігався у лікаря-флеболога, в інших місцях може знову розвинутися варикоз. Причина цього лише подальший розвиток хронічної варикозної хвороби. Однак, при регулярному відвідуванні флеболога, хоча б раз на рік, та виконанні всіх його рекомендацій, процес розвитку хвороби можна суттєво загальмувати.
Міф 7. Лікування варикозу – затяжний болісний процес
З появою таких методів порятунку від варикозу, як радіочастотна облітерація, лазерна коагуляція та мікропінна склеротерапія, лікування потребує однієї процедури та не доставляє пацієнту хворобливих відчуттів. Ці втручання не тривають понад годину і не потребують тривалої реабілітації.
Міф 8. Видалення вен залишає страшні рубці
Щодо рубців, раніше справді вени видалялися за допомогою розрізів. У результаті на нозі могло залишатись до двадцяти-тридцяти рубців. Зараз оперативне лікування варикозу проводиться з урахуванням принципів естетичної хірургії, без швів та шрамів.
Міф 9. Після видалення хворих вен зросте навантаження на здорові
При тривалому перебігу хвороби варикозно розширені вени перестають брати участь у кровотоку, їх функція переходить до глибокої венозної системи, яка виконує роботу з відтоку венозної крові убік серця.
Після видалення хворих вен кровотік у здорових венах навіть покращується, тому що усувається закидання крові та застій у розширених венах.
Міф 10. Після операції необхідно на тривалий час обмежити себе у заняттях спортом
Багато людей вважають, що варикоз та заняття спортом – речі несумісні. Насправді, навіть за наявності варикозної хвороби дозовані навантаження на ноги дуже бажані. Просто необхідно використовувати компресійний трикотаж та суворо контролювати величину навантаження. Правильні заняття спортом здатні покращити кровообіг у уражених варикозом венах. Після видалення вен, як правило, фізичні вправи починають із мінімальних навантажень із їх поступовим нарощуванням.
Бережіть ноги з молоду та обов’язково лікуйте плоскостопість, адже саме деформації стоп порушують процес циркуляції крові у кінцівках. В Академія Грація (Львів) ми пропонуємо діагностику та комплексне лікування причин та наслідків порушень постави за допомогою фізіотерапії та ЛФК.
Звертайтеся до наших адміністраторів по кваліфікаційну консультацію по діагностиці та лікуванню опорн-рухового апарату 0983669886