Цікаво чи буде Вам дивним той факт, що БІЛЬ у поясниці (болі у попереку) є одним із найпопулярнішим запитом у “доктора google”. Користувачі інтернету щодня тисячі раз запитують в інтернеті: “що робити, коли болить поясниця”; “болить спина, що робити”; “які вправи робити, коли болить поперек”. І найменш улюбленіший наш запит, після якого хворому таки прийдеться звернутися до реабілітолога – “Як лікувати поперек вправами вдома!?”. Звісно, що в інтернеті ви знайте безліч порад, як лікувати поперек вдома, але 90% з них будуть точно неефективними саме для вас, а 10% – просто небезпечними.
Що робити, якщо болить поперек? Відповідає реабілітолог Академія Грація
Насамперед важливо зрозуміти, що саме означає “болить поперек” саме для Вас. Адже від типу болю і лікування буде відповідно різним.
Різні типи болю у попереку і відповідно дії пацієнта:
- Різкий гострий біль (простріл) в поясниці після травми чи різкого руху. Звісно цей тип больових відчуттів найсильніший, якщо виключити перелом хребта. У такому стані не допоможуть мануальні терапевти, масажі чи будь-які процедури, а особливо вправи. Зігрівати чи охолоджувати уражену ділянку теж важливо. В такому стані необхідно звернутися до невролога та травматолога, щоб медикаментозно зняти гострий стан, а вже пізніше почати реабілітацію. Що робити? Самостійне лікування мазями, таблетками чи народними методами призведе до того, що буде рецидив у найближчому майбутньому через незавершеність необхідного лікування.
- Хронічні болі у попереку в малоактивних людей. М’язи, які оточують хребет не укріплюються, втрачають пружність, погіршується циркуляція крові і відповідно обмін речовин в міжхребцевих дисках хребта і сполучних тканинах між ними. Міжхребцеві диски прискорено “старіють”, втрачають пружність, стоншуються, “розтріскуються”, хребет “просідає” по вертикалі, затискає при цьому нервові корінці, передавлює судини – це і є остеохондроз. За цією схемою утворюються протрузії та кила (грижа). Що робити? Найрозумнішим виходом з цього положення є консультація реабілітолога і налагодження фізичної активності під контролем фізичних терапевтів, щоб виключити наявність викривлень хребта. Хороший реабілітолог ніколи не порадить одразу почати активно займатися спортом або йти у тренажерний зал і одразу носити штанги. Спочатку контроль, а потім рух. Найкраще підходить універсальний профілактичний комплекс вправ від Оксани Слінько для укріплення спини і профілактики порушення постави (купити можна у адміністраторів Академія Грація).
- Хронічні болі спини у спортсменів. В цьому випадку є два найпопулярніших варіанти. Перший варіант – перевтома м’язів на тренуванні. У цьому випадку біль тупий, локальний, немає прострілу чи відлуння болю в кінцівки. Проходить після відновлення і відпочинку. Другий варіант – порушення техніки виконання вправ, тренування з наявними травмами чи порушеннями постави. У таких випадках у більшості пацієнтів є защемлення або іннервація нервових корінців через зміщення хребців, сколіоз, гіперлордоз, деформацію тазу, протрузію та кили міжхребцевого диска (грижа у попереку). У цих випадках біль пульсуючий, може виникати і зникати залежно від типу руху, дуже часто віддає у кінцівки і викликає оніміння. Що робити? Якщо виключити порушення постави, викривлення хребта відмінно допоможе мануальний терапевт та остеопат. Ні в якому випадку не плутати з костоправом! В Академія Грація мануальний терапевт/остеопат та команда масажистів – професіонали з освітою та досвідом від 5 років роботи з пацієнтами точно допоможуть з проблемою болей у попереку. У будь-якому варіанті буде правильно звернутися на консультацію реабілітолога і визначити, яка причина болей і розпочати реабілітацію за допомогою спеціальної лікувальної гімнастики та фізіопроцедур в комплексі.
- Болі в поясниці у офісних працівників, програмістів, айтішників (у т.ч. у кого статична робота в одній позі). Фактично причина таких болей у попереку (поясниці) така сама як і у людей, що малоактивні фізично. При тривалому сидінні/ стоянні/ нахиленій позі м’язи спини втомлюються і навантаження на хребет стає критичним. Під час сидіння ще й відбувається перетиснення ділянки тазу, що додатково впливає на поперек, судини ніг та ефективний відтік лімфи. Що робити? Найперше, див. пункт вище “Хронічні болі у попереку в малоактивних людей”. Також дуже добре додати масаж, мануальну терапію в комплексі. А на робочому місці пам’ятати, що кожних 20-30 хвили необхідно змінити позу та за можливості зробити легки розминку: нихили, потягування, розтирання. Тільки не треба хрустіти суглобами чи робити різкі вправи.
- Болі в поясниці у фізично важко працюючих людей. Як у спортсменів болі у попереку найчастіше пов’язані через підіймання вантажів неправильною технікою з перевищенням можливості та витривалості м’язів спини. Що робити? У цьому випадку зрозуміло, що порада берегти хребет є не зовсім доцільною, якщо це такий вид роботи. Але точно важливо пройти огляд у реабілітолога і виключити наявність кили диску, зміщень хребців чи важких форм порушення постави. Важливо вивчити правильну техніку підіймання вантажу різних габаритів і ваги. Використовувати спеціальні пояси та бандажі. Найважливіше давати відпочивати м’язам хребта у горизонтальному положенні, слідкуючи, щоб матрац не був надто жорсткий, це навпаки зашкодити. Лежати на підлозі, висіти на турніку – це причини загострення стану.
- Болі в попереку через захворювання внутрішніх органів. Ось чому вправи, які ми шукаємо в інтернеті можуть принести незворотню шкоду. При запальних захворюваннях органів малого тазу, нирок та кишківника взагалі заборонено виконувати фізичні вправи без контролю та нагляду, а особливо у стані загострення. Хронічні або недоліковані процеси у нирках, яєчниках, кишківнику мають ниючий характер болю і дуже легко сплутати з болем від втоми чи довгому перебуванні у незручній позі. Що робити? Почати шукати причину болей у нижній частині спини з виключення захворювань внутрішніх органів за допомогою узд та аналізу крові, консультації терапевта.
Які методи лікування попереку у Академія Грація Міжнародний Центр корекції постави у Львові?
Ефективність методів лікування болей спині, зокрема болей у поясниці (попереку) в Академія Грація полягають у авторській діагностиці Оксани Слінько і комплексному декілько етапному підходу до лікування.
Діагностика реабілітолога (досвід 30+ років) триває 2 години і дозволяє визначити причину болей у попереку та рекомендувати індивідуальний план реабілітації в нашому центрі.Основа лікування болей у попереку є спеціальна лікувальна фізкультура, яка підбирається в кожному конкретному випадку індивідуально під пацієнта. Курс лікування болей у попереку включає: ЛФК, фізіотерапія, лікувальний масаж, мануальна терапія, остеопатія, носіння необхідних ортопедичних виробів за потребою, корекція харчування, вітамінотерапія. Лікування в Академія Грація неінвазивне, консервативне та безболісне.
Залишайте ваш контак в формі зворотного звязку, наші адміністратори нададуть вичерпну консультацію, як лікувати болі в попереку в Академія Грація (Львів)