Оніміння кінцівок – мабуть, той симптом, який хоча б раз був у кожного з нас. “Відсиділи” ногу, “відлежали” руку, казали хоч раз таке? Характерне відчуття оніміння ноги нижче коліна або руки, а пізніше гостре поколювання характерні симптоми цього явища. Та, якщо для декого це було і справді декілька раз у житті, то є люди, в кого це щоденне явище, яке спричиняє сильний дискомфорт.
Що робити, коли терпнуть ноги чи руки?
Найголовніше при онімінні кінцівок – це не ігнорувати цей симптом, якщо він повторюється систематично. Потрібно прослідкувати, коли саме терпнуть кінцівки, після яких дій, які супутні симптоми.
Оніміння кінцівки – це симптом неврологічних захворювань, коли змінюється відчуття чутливості, втрачається повністю чи частково чутливість ділянки кінцівки або усієї кінцівки.
При частих симптомах оніміння звертайтеся на консультацію до лікаря-невролога. Тому що оніміння кінцівок пов’язане з перетисканням нервових закінчень та поганою передачею нервових імпульсів.
Чому німіють кінцівки?
Відчуття оніміння кінцівки чи ділянки тіла завжди спостерігається при тривалому порушенні кровопостачання у цій зоні. Це може бути банальне перетискання вузьким одягом, незручна поза, підіймання вантажу вище рівня серця. При таких причинах оніміння проходить і більше не турбує. Але розберімо причину, коли оніміння повертається регулярно чи епізодично.
Найголовніше зрозуміти, що однієї явної причини немає, як, наприклад – захворювання хребта чи кили диска (грижа). Найчастіше це взаємозв’язок стану нервових закінчень, порушення постави чи остеохондроз, стан кровоносних судин та загальний стан організму (дефіцит чи профіцит мікроелементів).
Отже найбільш вагомі причини оніміння пальців рук, кисті та ніг:
- Локальне порушення кровообігу через здавлення чи систематично незручну позу.
- Захворювання хребта: кила (грижа) шийного та поперекового відділів хребта; остеохондроз шийного та грудного відділів хребта; кіфоз; сколіоз.
- Компресійна невропатія — здавлення нерва з подальшою м’язовою слабкістю, спазмами та втратою чутливості пальців рук, наприклад: тунельний синдром — здавлення серединного нерва в районі зап’ястя; синдрому кубітального нерва (в районі ліктя), синдром переднього сходового м’яза (на шиї), радикулопатія (здавлення спинномозкових корінців).
- Дефіцит мікроелементів та вітамінів групи В, особливо В12
- Захворювання Рейно (порушення кровообігу кистей і стоп)
- Захворювання артерій та судин: звуження, закупорення судин, варикоз, тромбоз.
- Гіпоксія мозку та неправильне дихання, через стресові ситуації страх, коли поверхневе дихання.
Оніміння рук та ніг за статистикою звернень до Академія Грація – це затиснення нервових закінчень через викривлення (деіормацію) хребта. Саме викривлення хребта у шийному відділі та грудному і є основною причиною початку розвитку нейропатії, а далі підключаються супутні захворювання і ситуація ускладнюється.
За нашими спостереженнями найчастіше причиною того, що терпнуть пальці рук є все-таки регулярні заняття людини, при яких виконуються однотипні рухи кистю. Наприклад, така тенденція спостерігається при роботі за комп’ютером.
Ноги німіють внаслідок викривлення та захворювань хребта, надмірного навантаження на нього, формування протрузій та міжхребцевих гриж, розвитку остеохондрозу і внаслідок інших патологій спини.
Якщо Ви виявили у себе почастішання оніміння кінцівок, особливо після конкретних фізичних активностей чи уві сні – пройдіть спочатку діагностику хребта. Щоб виключити інші патології судин чи нервової системи. В Академія Грація діагностика безболісна, без опромінення, проте правдива і дозволить зрозуміти, що спричиняє оніміння кінцівок.
Як лікувати оніміння кінцівок?
Якщо стан гострий чи серйозно запущений потрібно звертатися до терапевта та проходити комплексний огляд усього організму, включаючи аналіз харчування.
Якщо причина встановлена і визначено, що причиною того, що терпнуть кінцівки – є викривлення та деформація хребта. Потрібно обов’язково почати реабілітацію хребта, щоб зняти компресію дисків на нервові закінчення.
В Академія Грація у Львові, ми досягаємо хороших результатів за допомогою комплексного підходу та авторського методу роботи з поставою. Важливо досягти правильного положення хребта, щоб усунути затиснення нервових закінчень, відновити м’язовий тонус для правильного утримання хребта, покращити кровообіг в цілому у тілі.
Комплексний метод лікування оніміння кінцівок у Львові в Академія Грація. Міжнародний Центр корекції постави Оксани Слінько передбачає:
- Двогодинну діагностику для визначення ступеня порушення постави чи деформації хребта.
- Складання індивідуального плану реабілітації та індивідуальної програми лікувальних вправ з авторської методики Оксани Слінько.
- Підбір фізіотерапії для полегшення больових симптомів та швидшого досягання результату корекції.
- Підбір виробів ортопедії для покращення самопочуття та пришвидшення корекції постави.
- Консультація реабілітолога.
Коли потрібно звертатися до лікаря при онімінні рук чи ніг?
- Якщо оніміння систематичні. Тобто кожний раз ви просинаєтеся від відчуття, що стерпла нога чи рука частіше ніж раз на тиждень. Враховуючи, що ви точно не перетиснули кінцівку незручним положенням. Дуже часто наші пацієнти скаржаться, що мають звичку підкладати руку під голову, чи спати на животі з підкладеними руками тощо.
- Якщо оніміння щоразу в одній і тій самій локації.
- Якщо кінцівки терпнуть щоразу на довший період часу і довше “відходять”.
- Якщо ви знаєте, що у вас є кіфоз, сколіоз, деформація кульшових суглобів, защемлення сідничного нерва тощо.
- Якщо у вас є діагностовано протрузії чи кили міжхребцевих дисків.
- Якщо у вас варикоз, тромбоз та захворювання судин.
- Якщо у вас дефіцитне харчування чи сильний стрес.
Яка профілактика онімінь кінцівок? Що робити, щоб не терпли ноги/ руки?
- Найперше – це систематична діагностика хребта, відвідування оздоровчих масажів, фізична активність та споживання різноманітної їжі, щоб уникнути дефіциту вітамінів групи В, Калію та Магнію.
- Також важливо слідкувати за станом нервової системи та станом судин.
- Звертайтеся до спеціалістів на початкових стадіях, коли симптоми і наслідки не критичні. Це заощадить Ваш час та гроші.
Академія Грація понад 15 років займається діагностикою та лікуванням захворювань хребта, загалом ми провели корекції у 20000 пацієнтів та отримали 95% позитивного результату у випадках різної складності.
Залишайте Ваш контакт у формі зворотного зв’язку і наші спеціалісти нададуть Вам усю інформацію по діагностиці та лікуванню захворювань хребта у Академія Грація, Львів.