Кила диску та протрузії – це специфічне ураження певної ділянки хребта, коли внаслідок розриву зовнішнього фіброзного кільця диску і його частина виходить назовні. Часто кила (грижа) міжхребцевого диску є наступною стадією після протрузії – пошкодження фіброзного кільця, без розриву.
Як виявити грижу шийного відділу хребта?
Які симптоми грижі/кили міжхребцевого диску шиї? Це дуже часте питання наших пацієнтів. І все було б не так сумно, як той факт, що симптоми протрузії шийного відділу хребта, а вже потім і грижі часто змішані, бувають нечіткі для розуміння, а також часто супроводжуються сильним больовим синдромом та запальним процесом, який може завадити у правильному діагностуванні.
Саме тому грижа (кила) диску повинна бути діагностована двома шляхами:
- інструментальна діагностика, коли використовуються спеціальні тести для виявлення впливу кили на нервові закінчення, наявність та локалізація запального процесу та ступінь больового синдрому
- МРТ – магнітно-резонансна томографія, комп’ютерна томографія, рентген, які чітко дають розуміння про розмір грижі, форму, її локалізацію та близькість до нервових закінчень
Які діагностувати грижу самостійно?
Це питання дуже суперечливе, адже самодіагностика і самолікування – це шлях в нікуди. Лікарі, реабілітологи та неврологи працюють саме для того, щоб діагностувати та лікувати захворювання хребта.
Фактично ви маєте звернутися по допомогу до фахівців Академія Грація у Львові, якщо спостерігаєте у себе наступні 5 симптомів.
5 основних симптомів грижі шийного відділу хребта:
- Гострий біль в шиї та між лопаток.
- Біль, яка віддає в руку.
- Оніміння/поколювання в плечах і руках.
- Деякі положення або рух руками чи головою, які посилюють біль.
- Спостерігаються небезпечні симптоми компресії (здавлення) спинного мозку: незграбна хода чи спотикання, відчуття оніміння і поколювання тіла та ніг, проблеми з координацією і виконанням точних рухів рукою.
Чому грижа/кила виникає біль?
Якщо вникнути у будову хребта, зрозуміло стає, що між кожним окремим хребцем є міжхребцевий диск. Його роль – амортизація та збереження хребців від тертя. Відповідно при певних обставинах (травма, важкі умови праці, відсутність фізичних навантажень, які укріплюють м’язи шиї, наявність неправильної осанки, яка підсилює компресію), фіброзне кільце розривається і його гелеподібне наповнення виходить назовні. Це створює тиск на нервовий корінець, який проходить від спинного мозку через тонкий канал між хребцями та міжхребцевими дисками. В результаті цей тиск викликає больовий синдром, запалення нервового корінця і всі подальші наслідки, які прийнято просто називати “кила шийного відділу хребта”.
Лікування кили (грижі) шиї
Залежно від стадії, розміру кили та її розташування відповідно до нервових закінчень
є 2 варіанти лікування:
- Консервативне. Це комплекс медикаментозного протизапального лікування, фізичних процедур, лікувальної гімнастики та носіння спеціальних ортопедичних виробів, які ізолюють хребці, зменшують компресію і частково їх витягують.
- Хірургічне. Операція необхідна, коли консервативне лікування не дало результатів. Найчастіше хірурги роблять надрізи або видаляють диск повністю.
В Академія Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько є спеціальна запатентована неінвазивна програма “Кила диску”, яка розроблена спеціально для акуратного лікування загострень та больових синдромів при килі диску шийного відділу. Важливо саме вчасно пройти цю програму, щоб не допустити гострого стану, коли нервовий корінець запалений, пацієнт відчуває сильний біль і неможливо проводити ЛФК чи фізичні процедури, сеанси остеопатії.
Профілактика кили (грижі) шийного відділу хребта
Як бачимо лікування дуже затратне та болісне, особливо, якщо взяти хірургічне видалення міжхребцевого диску. Саме тому подбайте про профілактику грижі шийного відділу, це зовсім не важкі правила, які врятують вас від болісних у прямому сенсі наслідків:
- Сидіти правильно за комп’ютером, користуючись телефоном/планшетом не згинати шию, а підносити гаджет на рівень очей.
- Щогодини сидячої роботи вставати та робити легку розминку (нахили голови, рухи плечима, потягування).
- Вести активний спосіб життя, укріплювати м’язи спини та шиї.
- Не піднімати важкі предмети різко чи однією рукою.
- Відвідувати сеанси остеопатії профілактично для мінімізації защемлень та напружень у м’язах.
- Вибрати ортопедичну подушку, яка зберігає анатомічно правильне положення шиї під час сну.
- Звертатися до лікаря, коли відчуваєте навіть незначний біль у шиї та оніміння кінцівок.
Детальніше дізнатися за сеанси остеопатії та програму “Кила диску” можна у нашого адміністратора, який відповість на всі ваші запитання та порекомендує найкращу профілактику та лікування.
Наостанок нагадуємо, що у Академія Грація є унікальний “Комплекс вправ для корекції постави від Оксани Слінько”, який можна виконувати вдома якраз метою попередження кили диску чи інших порушень постави.