+38(098) 366 98 86

Сколіоз: причини, види, методи лікування

Здорова струнка постава — мрія кожної людини. Проте не всі можуть похвалитися подібним. На жаль, більшість сучасних людей страждають розладами хребта, які спричинені таким захворюванням, як сколіоз. Найчастіше це захворювання вражає підлітків. Саме в цьому віці швидкість розвитку кісткових і м’язових тканин не збігається. Тобто кістки розвиваються, а опори в них немає.

Виявити сколіоз зовсім нескладно. З першого погляду можна помітити певну ступінь асиметричності тіла. У кожного вона виражається більшою чи меншою мірою. Також з’являються болі в спині та руках, часті оніміння кінцівок. Види викривлень хребта виникають на основі ступеня розвитку сколіозу.

У дорослих дане захворювання найчастіше супроводжується больовими відчуттями. Їх необхідно усунути, а вже тоді починати працювати над причиною проблеми, що виникає. Нерідко «дорослий» сколіоз виникає внаслідок перенесених травм або захворювань.

Основні види сколіозу

Є кілька видів викривлення спини, які відрізняються різним ступенем своєї тяжкості. Найчастіше їх поділяють на такі групи:

  • першого ступеня (незначне відхилення від норми);
  • другого ступеня (відхилення від правильної осі на 10–25 градусів);
  • третього ступеня (відхилення до 50 градусів);
  • четвертого (найзначніші відхилення).

Чим важчою є форма сколіозу, тим більш інтенсивного лікування вона потребує. Часто лікування призначається комплексно й базується на систематичному виконанні певних вправ. Крім цього, за потреби призначається ще й низка медикаментозних заходів.

Є кілька найрозповсюдженіших видів сколіозу, таких як:

  • торакальний;
  • поперековий;
  • люмбальний.

Перший вид сколіозу на вигляд нагадує правобічну дугу. Його небезпека в полягає тому, що він може спричинити легеневу недостатність. Саме через нього в спині часто виникає біль.

Поперековий вид сколіозу виникає в попереку й має вигляд лівосторонньої дуги. На його основі найчастіше виникають грижі, остраохондроз і протрузії. Це захворювання викликає масу неприємних відчуттів.

Люмбальний вид сколіозу виникає в поперековому відділі й носить бічний характер. Дане захворювання вражає і дорослих, і дітей. Такий сколіоз спричинений надмірною вагою, малорухливим способом життя й перенесенням важких предметів.

Лікування сколіозу

Кожний випадок виникнення сколіозу — унікальний і до нього слід підійти надзвичайно професіонально. Найчастіше за потребою виписують знеболююче, а вже потім починають усувати першопричину хвороби. Залежно від неї лікар і починає застосовувати необхідну методику. Спеціалісти з Академії Грація допоможуть подолати вам захворювання, пов’язані із хребтом. Звертайтеся прямо сьогодні, не дайте хворобі зіпсувати вам життя!

Інші новини