Діагностика хребта у дітей – це дуже важливий процес під час їх розвитку та зростання. Дитина змінюється і проходить крізь безліч періодів інтенсивного розвитку та стрибків у зростанні.
Чому такий небезпечний сколіоз?
Найперше потрібно врахувати факт, що починає розвиватися сколіоз найчастіше у період статевого розвитку з 11 років. У цей період діти стають самостійні, самі одягаються та проводять гігієнічні процедури. Сколіоз у одязі можна не помітити, особливо сучасна мода популяризує “оверсайз”
Батькам важливо розуміти ці періоди розвитку і проводити діагностику вдома кожних півроку, а якщо в родині були випадки сколіозу – щотри місяці.
На ранніх стадіях викривлення найкраще і найлегше побачити відхилення тестом «в нахилі». Потрібно попросити дитину нахилитися вперед з вільно з вільно опущеними руками. Потрібно дивиться ззаду на лінію хребта і уважно дивитися, чи є асиметрія. Як асиметрію можна вважати:
виступаюче ребро, що підносяться з одного боку ребра або лопатку, викривлення хребта.
Якщо були виявлені вдома асиметрії, необхідно пройти професійну діагностику хребта. В період росту і розвитку організму дитини сколіоз буде швидко прогресувати. Батьки мають прийняти рішення звернутися до профільного спеціаліста. Це не ортопед у державній поліклініці.
В Академія Грація діагностику проводить діагност з 35-річним досвідом – Оксана Слінько. Діагностика інструментальна, основана на авторській методиці. Проятгом 2х годин з дитини (а також дорослого) знімаються важливі показники, які заносяться до спеціальної програми. В результаті пацієнт отримує діагноз та повноцінний індивідуальний курс корекції постави. Курс корекції постави в Академія Грація (Львів) комплексний, включає авторську лікувальну гімнастику 3-5 разів на тиждень, лікувальний масаж, остеопатія та фізіотерапія.
Якщо викривлення хребта серйозне, обов’язково потрібно зробити рентгенівський знімок всього хребта стоячи. Можливі й вроджені реберні деформації і деформації тіл хребців. За допомогою цієї інформації можна відрізнити ідіопатичний і вроджений сколіоз. На рентгенівському знімку в бічній проекції можна також визначити, чи є вроджені деформації в цій площині або порушення нормальних вигинів хребта – фізіологічних кіфозів і лордозів.
Які наслідки, симптоми і скарги дітей зі сколіозом?
Зі збільшенням викривлення та прогресуванням сколіозу зростає тенденція до погіршення проблем загального стану здоров’я. Сколіоз – це не тільки візуальний дефект, а ціла низка проблем з фізичним, неврологічним і психічним здоров’ям.
Найголовніші показники на які мають звернути увагу батьки
Сильні сколіози завжди:
- спричиняють деформації тулуба і його укорочення
- викликають деформацію тазу і як наслідок різна довжина кінцівок
- призводять до зменшення обсягу грудної клітки і черевної порожнини
- обмежується функція внутрішніх органів
- знижується імунітет
- защемлюються нервові корінці, що спричиняє болі та запальні процеси
- скорочується термін життя при дуже сильних деформаціях.
Виходячи з цього, сколіози повинні регулярно спостерігатися компетентним в проблемі лікарем і при прогресуванні своєчасно і адекватно лікуватися.
Через деформації хребта змінюється взаємне розташування внутрішніх органів і, перш за все, серця і легенів. Формується серцево-легенева недостатність. Така дитина часто хворіє, у нього знижений імунітет, інтелект. Чим більше виражений сколіоз, тим більше уражаються внутрішні органи. А оскільки хворобу легше попередити, ніж лікувати, то чим раніше розпочати лікування, тим краще результат.
Об’єктивно достовірний діагноз можна поставити тільки після рентгенологічного дослідження, але існують кілька клінічних симптомів, які дозволяють припустити сколіоз.
Лікування сколіозу тривалий, і успіх залежить від наполегливості та цілеспрямованості батьків і дітей. При великих ступенях сколіозу показана корсетотерапії.
Як попередити сколіоз, поради батькам!
Заходи профілактики:
- Правильно організувати місце сну: матрац помірно жорсткий, подушка невисока.
- Необхідно контролювати поставу, плечі назад, груди вперед, голова піднята, спина пряма.
- Правильна організація робочого місця дитини: за столом ступні ніг повністю стоять на підлозі, колінні і тазостегнові суглоби зігнуті під прямим кутом. Висота стола на рівні ліктів.Тривалість занять не повинна перевищувати 45-50 хвилин. Фізкультурна пауза – 10 хвилин.
- Контроль використання гаджетів. Не дивитися відео чи ігри сидячи з опущеною головою донизу, обмежувати використання гаджетів з малими екранами.
- Обов’язково залучати спорт, професійний для підтримки м’язового корсету дитини.
Звертаємося до батьків, буд ласка раз на три місяці проведіть абсолютно безкоштовний огляд вашої дитини за відео інструкцією від Оксани Слінько за посиланням https://youtu.be/t6p11sIj5As або звертайтеся до Академія Грація за професійною діагностикою та лікуванням.
Постава – фасад душі!