+38(098) 366 98 86

Як самостійно діагностувати і лікувати килу хребта (грижа) чи протрузії без операції?

Хочеться одразу написати – НІЯК і благати усіх не шукати в гуглі собі діагнози, а тим більше не шукати ліків чи іншої панацеї. Важливо знати і розуміти симптоми цього захворювання хребта та розуміти, який спеціаліст допоможе у лікуванні. Якщо ж килу (грижу) та протрузії не лікувати та не спостерігати за ними може настати гострий стан, коли рішення буде тільки одне – операція.

Кила хребта (рос. грижа) – це серйозне ураження міжхребцевого диску і дуже часто супроводжується сильними болями, станами загострення і запалення. Залежно від свого розташування кила диску розрізняють:

 • Кила/протрузія шийного відділу хребта
 • Кила/протрузія грудного відділу хребта
 • Кила/протрузія поперекового відділу хребта

Симптоми і больові відчуття дуже відрізняються залежно від місця розташування кили і особливо її розміру. Больові відчуття, які можуть супроводжуватися онімінням кінцівок залежать від того який саме нервовий корінець защемило і наскільки сильний на нього тиск кили (грижі).

Як самостійно діагностувати у себе килу диску? Це питання суперечливе і немає якоїсь покрокової інструкції. Усе пояснюється тим, що більшість захворювань хребта так чи інакше пов’язані із впливом на нервові закінчення, а нервові закінчення приблизно однаково реагують на дискомфорт. Хороший лікар-діагност та реабілітолог, перед тим як поставити діагноз – кила диску чи протрузія, проведе безліч мануальних тестів та маніпуляцій, щоб бути впевненим у наявності чи відсутності кили. А для того, щоб знати конкретно розмір та розташування кили відносно нервових закінчень хребта, потрібно зробити додаткові обстеження – мрт, томографія і отримати комп’ютерний знімок. А вже на основі обстеження буде зрозуміло, яке повинно бути лікування грижі (кили диску)

 • Амбулаторне лікування кили диску
 • Медикаментозне лікування
 • Консервативне лікування кили (грижі)- операція

На нашому блозі вже статті розширені про килу міжхребцевого диску:

Як лікувати килу міжхребцевого диску (грижу)?

Амбулаторне лікування кили міжхребцевого диску у Львові з достовірною діагностикою та індивідуальним підходом відбувається в Академія Грація.Центр корекції постави Оксани Слінько.

Як відбувається діагностика та лікування протрузій та кили міжхребцевих дисків?

 • На основі авторської діагностики, яку проводить тільки реабілітолог, діагност з 25 річним досвідом роботи – Оксана Слінько, буде зрозуміло, чи є порушення у міжхребцевих дисках.
 • Діагностика проводиться мануально, тобто руками, без опромінення.
 • Якщо розмір кили та її конкретне розташування щодо нервового корінця будуть важливі для складання програми реабілітації, вам назначать додаткове комп’ютерне обстеження, щоб отримати розмір кили у міліметрах і на знімку побачити нервові закінчення, які защемило.
 • Для лікування протрузій та кили міжхребцевих дисків в Академія Грація є спеціальна програма “Кила диску”, яка включає у собі цілий комплекс лікувальної гімнастики, яка є авторською і запатентована, як ефективна.
 • Додатково індивідуально назначатимуться фізіотерапевтичні процедури: витяжка хребта, магнітотерапія, біостимуляція.
 • Якщо це потрібно і можна – курс масажів
 • Сеанси остеопатії та кінезіології (мануальна терапія) важливі і дуже помічні при килах у шиї та попереку. Ці сеанси відрізняються від масажу неймовірно м’яким та прицільним впливом саме на потрібні ділянки на рівні тканин.

Важливо розуміти, що лікування фізичними вправами та мануальною терапією можливе лише у стані спокою грижі, без сильних больових відчуттів, якщо не порушена координація руху тіла, немає сильних онемінь у кінцівках, запаморочень та головних болей.

Якщо ж пацієнт знаходиться у стані загострення, відчуває сильні болі, кила має розмір більше 10 мм спочатку потрібно усунути цей стан медикаментозно, звертаючись до невропатолога, а потім вже проходити реабілітацію.

Якщо у вас залишилися питання про ціну лікування грижі в Академія Грація, про комплекс вправ чи про всю програму діагностики та лікування “Кила диску”

 • Пишіть нам у соціальні мережі
 • Дзвоніть адміністраторам (також  вайбер) 098 366 9886
 • Приходьте безпосередньо у Міжнародний  Центр корекції постави Оксани Слінько, м.Львів, вул. Вернадського, 6

Постава – фасад душі!

Інші новини