Хочеться одразу написати – НІЯК і благати усіх не шукати в гуглі собі діагнози, а тим більше не шукати ліків чи іншої панацеї. Важливо знати і розуміти симптоми цього захворювання хребта та розуміти, який спеціаліст допоможе у лікуванні. Якщо ж килу (грижу) та протрузії не лікувати та не спостерігати за ними може настати гострий стан, коли рішення буде тільки одне – операція.
Кила хребта (рос. грижа) – це серйозне ураження міжхребцевого диску і дуже часто супроводжується сильними болями, станами загострення і запалення. Залежно від свого розташування кила диску розрізняють:
Симптоми і больові відчуття дуже відрізняються залежно від місця розташування кили і особливо її розміру. Больові відчуття, які можуть супроводжуватися онімінням кінцівок залежать від того який саме нервовий корінець защемило і наскільки сильний на нього тиск кили (грижі).
Як самостійно діагностувати у себе килу диску? Це питання суперечливе і немає якоїсь покрокової інструкції. Усе пояснюється тим, що більшість захворювань хребта так чи інакше пов’язані із впливом на нервові закінчення, а нервові закінчення приблизно однаково реагують на дискомфорт. Хороший лікар-діагност та реабілітолог, перед тим як поставити діагноз – кила диску чи протрузія, проведе безліч мануальних тестів та маніпуляцій, щоб бути впевненим у наявності чи відсутності кили. А для того, щоб знати конкретно розмір та розташування кили відносно нервових закінчень хребта, потрібно зробити додаткові обстеження – мрт, томографія і отримати комп’ютерний знімок. А вже на основі обстеження буде зрозуміло, яке повинно бути лікування грижі (кили диску)
На нашому блозі вже статті розширені про килу міжхребцевого диску:
Амбулаторне лікування кили міжхребцевого диску у Львові з достовірною діагностикою та індивідуальним підходом відбувається в Академія Грація.Центр корекції постави Оксани Слінько.
Важливо розуміти, що лікування фізичними вправами та мануальною терапією можливе лише у стані спокою грижі, без сильних больових відчуттів, якщо не порушена координація руху тіла, немає сильних онемінь у кінцівках, запаморочень та головних болей.
Якщо ж пацієнт знаходиться у стані загострення, відчуває сильні болі, кила має розмір більше 10 мм спочатку потрібно усунути цей стан медикаментозно, звертаючись до невропатолога, а потім вже проходити реабілітацію.
Якщо у вас залишилися питання про ціну лікування грижі в Академія Грація, про комплекс вправ чи про всю програму діагностики та лікування “Кила диску”
Постава – фасад душі!