Можна довго думати і визначатися, добре карантин та самоізоляція вплинули на наше життя та здоров’я, чи ні. Але точно зрозуміло, що цей нелегкий період змінив наше життя та дуже багато щоденних звичок.
З впевненістю можна сказати, що переважна більшість нас усіх, коли ввели карантина на тиждень зітхнули з думками” “Чудово, можна відпочити” Та, коли це дійство затягнулося на 3 місяці, вже не було так весело.
Однозначно можна виділити три речі, які негативно вплинули на наше здоров’я
- Ізоляція вдома однозначно змушує імунітет погіршуватися, адже немає щоденного контакту та тренуванння захисних механізмів
- Віддалене навчання школярів та студентів, робота онлайн для тих, хто міг хоч якось перенести свій бізнес в інтернет, змусили годинами сидіти за комп’ютером у точно неправильних позах. Ніхто не готувався до таких раптових змін, багато хто не мав правильно організованого місця для роботи чи навчання.
- Стрес та перевантаження інформації від ЗМІ про коронавірус, пандемію та шокуючу смертність від цього захворювання змусили усіх нас відчувати психологічне навантаження, страх та часом безвихідність.
Як карантин вплинув на поставу дітей та дорослих?
Відсутність щоденних спортивних навантажень, адекватних фізичних вправ, та навіть прогулянок свіжим повітрям вже самі по собі змусили наш організм працювати неефективно. Якщо додати до цього ще довготривале, можна навіть сказати, понаднормове перебування за гаджетами, комп’ютерами та планшетами однозначно отримуємо понаднормове навантаження на хребет, особливо шию та поперек.
Чи міг виникнути сколіоз за час карантину?
Сам по собі сколіоз виникнути за 3 місяці звісно не може, проте, якщо в дитини до карантину була сутулість чи сколіотична постава – процес розвитку сколіозу може бути швидким. Особливо, якщо є до сколіозу генетична схильність.
Хто найбільш вразливий до сколіозу?
- Діти віком 7-9 років та підлітки 13-17 років
- Діти дуже спокійні та ті, хто любить багато малювати, ліпити, сидячі в незручних позах.
- Захоплення несиметричним спортом чи музичними інструментами. Коли працює лише одна рука чи лише одна нога є опорною, нахили в одну і туж сторону.
- Діти і дорослі, хто проводить за комп’ютером більше 3 годин підряд без розминки та фізичних вправ. Особливо швидко сколіоз розвивається, коли висота робочого стола і крісла непропорційні і змушують дитину нахилятися. Дорослих це також стосується. Робота з ноутбуком на колінах – це шлях до кривої спини.
- Ігри чи робота на телефоні, коли голова опущена донизу.
- Діти та дорослі, які споживають висококалорійну, жирну їжу, мало овочів та фруктів. Зовсім не вживають продукти, де є кальцій, придатний до засвоєння людським організмом. Це не тільки творог і молоко як думає більшість, а і кунжут, броколі, тощо.
Залишаємо вам посилання на правильне харчування для здорової спини тут
- Неправильно організоване місце сну, висока подушка, надто м’який матрац.
- Відсутність спорту чи фізичних навантажень.
Скільки пунктів ви у себе нарахували?
Як повернути здорову поставу після карантину?
- Пройти діагностику хребта в надійному центрі корекції постави, щоб відкинути всі сумніви або ж швидше приступити до лікування. Ми рекомендуємо 2х годинну діагностику без опромінення в Міжнародний Центр Корекції постави Академія Грація Оксани Слінько у Львові.
- Організувати місце сну. Прибрати високу подушку і перевірити матрац. Усе в міру жорстке.
- Хоч і навчання зараз на паузі, важливо слідкувати, щоб під час роботи за комп’ютером чи телефоном шия мала рівне положення, а усі гаджети були на рівні очей. Якщо ви сидите за столом, відрегулюйте для дитини висоту крісла, а під ноги поставте підставку.
- Почніть робити ранкову зарядку усією родиною. Це може стати захоплюючою звичкою для всіх.
- Якщо сутулість вже видима, потрібен професійний комплекс вправ на корекцію постави.
- Споживайте якісні мінімально оброблені продукти харчування, уникайте магазинних готових страв. Особливо шкідливе солодке, яке має довгий термін придатності.
- Слідкуйте за положенням тіла та контролюйте положення спини, наскільки це можливо протягом дня.
Комплекс вправ проти сутулості ви можете легко виконувати вдома по відео матеріалам, Академія Грація пропонує своїм клієнтам такий віддалений спосіб корекції незначних порушень постави від нашого реабілітолога Оксани Слінько, яка вже 25 років успішно лікує порушення постави.. Детальніше тут
Найкраще звісно, займатися з тренером по індивідуальній програмі, яка буде ураховувати ваші фізіологічні особливості. Індивідуальна програма розробляється для досягнення певної цілі в лікуванні постави поетапно. Досягаючи результатів за кожний період, програма буде ускладнюватися.
Будьте уважні до себе та своїх близьких: опущене плече, сутула спина чи звичка стояти на одній нозі, а другу відводити в сторону – шлях до захворювань хребта. Хвороби хребта приносять біль та дискомфорт у життя людини – займіться профілактикою вже сьогодні, щоб ваше здоров’я було міцним, а хребет став надійною опорою для всього тіла.
Більш детально про діагностику, лікування сколіозу і профілактичні відеозапису, ви можете дізнатися у наших адміністраторів за номером телефону 098 366 98 86 (також Вайбер або телеграм).
Також стежте за нами в соціальних мережах, ми викладаємо там багато корисної інформації
Фейсбук: https://www.facebook.com/akademiagracialviv/
Інстаграм: https://www.instagram.com/akademia.gracia/