Ця стаття буде зовсім інакша за попередні, давайте сьогодні проведемо тест ваших звичок? Дуже часто на діагностиці хребта та стоп наші пацієнти сидять такі здивовані і раз у раз повторють: “Ну звідки ж це взялося…”
Тому давайте, разом пункт за пунктом перевіримо Вас на шкідливі для хребта звички!!!
Тест 1. Як стояти правильно?
У вас є можливість зараз встати і постояти 5 хвилин? Усього 5 хвилин і тіло само підкаже Вам, які звички ви йому нав’язали.
Потрібно просто встати,обмежень немає, далі опрацюємо ваше положення.
Ну що ж, пройшли 5 хвилин, перевіряємо:
- Ви стояли рівно на двох ногах, шия пряма, погляд вперед?
Так? У вас чудова постава вітаємо!
Ні?
- Ви дивилися весь час у телефон, голова нахилена донизу? Болі у шиї та головні болі – це ваші часті супутники, так? А ще міг останнім часом погіршитися зір, зявитися онеміння в шиї та комірцевій зоні. Це остеохондроз та кіфоз.
- Ви стояли спочатку рівно на двох ногах, але потім зручніше стало завалитися на одну? Ця поза – вбивця хребта. Без жартів. При тривалому, щоденному та систематичному перебуванні у такій позі піджимається бік, створ.ється сильна компресія на хребці, і як вишенька на торті – функціональне скорочення кінцівки. Усі ці наслідки змушують зміщуватися таз, а від положення тазу прямим способом залежить положення хребта. Сколіоз, протрузії, кили міжхребцевого диску основні наслідки такої неприємної звички.
- Ви стояли неспокійно, було нікуди подіти руки, хотілося переминатися з ноги на ногу чи вставати на носочки, хитатися? Це одначає, що м’язи недостатньо треновані, є групи мязів, які гіпертрофовані, а є спазмован: тому хочеться щось робити, щоб компенсувати дисбаланс. А ще ці звички говорять про надмірну неспокійність нервової системи, до сколіозу це не призведе, проте черезмірна нервова збудливість призводить до поганих наслідків вцілому.
Тест 2. Як сидіти правильно?
Давайте посидимо? Для цього тесту ми сідаємо на край крісла, вибудовуємо рівну спинку, розправляємо плечі та шию. Уявляємо себе аристократичною панною за піаніно (навіть, якщо ви пан) Усього на 5 хвилин.
Ну що опрацьовуємо результат:
- Дуже хотілося або навіть ненавмисне ви поставили нога на ногу? Ох ця звичка, яка принесла шкоду тисячас тисяч ніг і спин. Коли ви сидите нога на ногу перетискаються вени – привіт варикоз, деформується і зміщується таз – привіт сколіоз та протрузіі, застоюється лімфа в області тазу – ну привіт запальні захворювання статевих органів, безпліддя, варикоз внутрішніх органів та кінцівок.
- Поперек онімів і срочно треба було його округлити. Це сигнал того, що у вас є шкідлива звичка “сидіти на куприку”, коли таз підвернутий і спина округла. Це призводить до застійних процесів в області тазу (див вище наслідки) та затискання мязів живота, а це призводить до їх слабкості і випадіння живота вперед. А ще округла спина провокує скорочення мязів грудного відділу, а це сутулість і врешті висунута голова до переду. Друге підборіддя – це мінімальна шкода такої звички, але частіше разом зпідборіддям додається кіфоз, протрузії та кили в шийному відділи хребта.
- Плечі та лопатки було важко тримати в напруженні (коли потрібно звести лопатки відчуваєте дискомфорт). Це скорочені мязи грудної клітини. Тут причина – звичка нахиляти голову до телефона, клавіатури, горбитися за робочим столом та сидіти з круглою спиною.При таких симптомах вже однозначно потрібно корегувати поставу, комплексно.
До усього цього ще додамо звички “стікати” з крісла у незрозумілих позиціях, коли одна нога пряма, інша десь під кріслом, перехрещувати ноги під кріслом, спиратися на один лікоть і тримити голову рукою.
Правильне положення сидячи – це обидві стопи на підлозі, між стегна 90 гразусів до тазу, а коліна також 90 градусів зігнуті, руки на столі, голова рівна (монітор на рівні очей). Вам здається таке положення фантастикою? Лайф хак: сідайте у правильне положення та ставте таймер на телефоні на 10-20 хв, і відлідковуйте як ви змінили положення, зробіть розминку і знову сідайте правильно.
Тест 3. Як правильно лежати?
Ми вже постояли, посиділи залишилося лише полежати. Це звісно жарт. Але кожен з нас точно знає свої “грішки” під час сну.
Правильне положення для тіла людини лежачи – це на спині, без подушки з випростаними кінцівками. Ви зараз усміхаєтеся? Так, таке положення для сну комфортне лише 10% людей, у тих, яких ідеально здоровий хребет. Усі інши згортаються калачиками, сплять у взагалі гімнастичних позах, а все чому? Бо болить спина і важко прийняти зручне положення на спині, потрібно робити акрабатичні етюд, щоб було зручно засинати. Ті, хто читав наші попередні статті, знають, що можна використовувати подушки, щоб безпечно для спини знайти зручне положення і виспатися.
Запамятайте шкідливі звички для хребта у положенні лежачи:
- На боці, голову тримає рука, зігнута у лікті. Наслідків від цього положення хватить на цілу окрему статтю. Якщо хоча б раз у вас онеміла рука в такому положенні, тоді половину наслідків ви вже здобули. Просто НІКОЛИ так не лежіть. Візміть хоча б подушку замість підкладати руку і зігніть коліна. Хоча б…
- Спати на животі, коли висока подушка. Науковці усього світу назвали її найшкідливішою позою для сну з можливих. Через додаткові невластиві хребту вигини створюється шалена компресія у хребцях і це призведе до пошкодження міжхребцевих дисків та нервових закінчень. А тим, хто має захворювання хребта у поперековому відділі це грозить гострим станом та сильними болями. А ще зупинка дихання та проблеми з кішкивником.
Шкідливі звички, про які ми говорили лише здаються віддалено небезпечними і ми часто недооцінємо їх. А коли біжимо до мануальних терапевтів та реабілітологім з прострілами, хронічними болями у спині, головними болями та онеміннями кінцівок, стає вже пізно шукати профілактичні міри. При хронічних болях і гострих болях вже потрібна комплексна реабілітація, яка задіює багато спеціалістів та додаткових досліджень.
Збережіть собі лайфхак з таймером і не нехтуйте фізичною активністю. Тим, хто адекватно тричі в тиждень займається помірними фізичними навантаженнями, які відповідають віку та тілобудові – важкі форми порушення постави не загрожують, а корекція постави при потребі буде проходити швидше.
Якщо ви відчуваєте біль у спини (біль у переку, біль у шиї, біль між лопатками, біль в грудній клітині) часто або постійно – не займайтеся самолікуванням. Пройдіть діагностику в Міжнародному Центрі корекції постави Оксани Слінько у Львові та отримайте індивідуальний комплексний курс корекції постави та лікування захворювань хребта. Чим менший ступень порушення постави там швидше ви одужаєте і тим дешевше буде лівання. При складних хронічних формах сколіозу, кіфозу, кіфоскоілозу, гіперлордозу корекція хребта буде проходити півроку, а скоріш за все рік і більше.
Час – це найдорожча монета в світі, не нехтуйте симптомами організму, коли відчуваєте біль у спині.
У вас залишилися запитання? Ми з радістю відповімо та проконсультуємо. Пишіть нам у соціальних мережах або залишайте свій контакт у формі зворотного зв`язку.
Бажаємо Вам рівної постави і не нахиляйтеся до екрану мобільного телефону так низько!