Сучасна людина живе в ритмах, які ще 10 років назад важко було б уявити. Ми можемо працювати понад 12 годин у добу, годинами сидіти за робочими столами, забуваючи змінювати положення, нехтуємо елементарними заняттями спортом та прогулянками на свіжому повітрі. А багато з нас навіть близько не замислюється, що наше положення під час сну також відіграє вагому роль.
Отже, підсумовуючи багато факторів, які призводять до порушення постави, защемлення нервових корінців, протрузій та дискомфорту у м’язах спини, ми виділили:
9 прикрих звичок сучасної людини, які призводять до болей у спині
-
Носіння важких предметів, сумок на одній стороні
Вагу потрібно розподіляти рівномірно або постійно змінювати сторону, кожних 5 хвилин. Жіночу сумочку потрібно носити на ліктьовому згині. Памятайте, що піднімаючи щось важке потрібна присісти і поступово включаючи мязи спини вставати, ніяких різких ривків.
-
Довготривале сидіння за телефоном/книгою з нахиленою донизу головою
Вага голови у нахиленому вперед положенні важить більше 36 кг. Шия не “пристосована” до утримання такої ваги, отримує колосальне навантаження на м’язи і відповідно хребці. З часом голова поступово висувається вперед і утворюється горб та друге підборіддя. Окрім цього постійне напруження у комірцевій зоні, головні болі,запаморочення, перепади тиску будуть наслідками цього положення.
-
Незручне положення під час сну, висока подушка та надто м’який матрац
Це тільки здається, що положення під час сну не грає великої ролі. Проте, якщо задуматися, уві сні ми проводимо 7-8 годин на добу. А якщо у одному положенні, а якщо це положення анатомічно не комфортне вашому хребту. Звісно, ви мінімально прокинетеся втомленими, з дискомфортом у шиї та попереку.
Яке правильне положення під час сну?
- Жорсткий матрац
- Подушка висотою, як від вуха до плеча.
- Підбір правильних поз, враховуючи анатомічну будову вашого хребта.
-
Закладання ноги на ногу чи під себе в положенні сидячи
Ця звичка згубила сотні і тисячі постав. Варикоз, зажим у тазостегнових суглобах, розтягнення м’язів одного стегна і сідниці та скорочення/ защемлення у другому стегні. Викривлення у поперековому відділі хребта та патології тазостегнового суглоба – мінімальний набір такої звички.
-
Сутулість під час роботи за комп’ютером
Ваше положення під час роботи часто статичне. Ми усі можемо годинами напружено дивитися в монітор і працювати, забуваючи про поставу у цей час. Фізичні терапевти благають кожних 30 хвилин вставати і робити легкі потягування, нахили чи зарядку. Застійні явища органів малого тазу, погане кровопостачання у ногах, напруження у всіх відділах хребта. Не тільки сутулість є наслідком довгого сидіння.
Як сидіти за комп’ютером правильно?
- Монітор на рівні очей
- У ліктях та колінах кут 90 градусів
- Спина рівна
- Шия не виходить за плечову лінію.
-
Понаднормове навантаження у тренажерному залі, самостійне виконання вправ без досвіду
Це правило, яким нехтують 90% новачків у тренажерних залах та фітнес студіях. Особливо небезпечні тренування з вільною вагою тим, хто має порушення постави. Це завжди призведе до ускладнення ситуації. Це пояснюється тим, що при порушеннях постави людина по різному відчуває ліву і праву сторони свого тіла. Певна група м’язів знаходяться у гіпертонусі і тягнуть на себе більшу частину роботи.
Як почати тренуватися правильно?
Любіть і поважайте своє тіло, перед відвідуванням тренувань, перевірте свою поставу та візьміть вступний інструктаж тренера. У більшості фітнес клубів ця послуга безкоштовна.
-
Незручне, плоске чи навпаки вузьке взуття
Найперше, що ми повинні сказати, що взуття повинно слугувати амортизацією для стопи і берегти хребет від травмування. Кеди на плоскій підошві – це найбільші вороги хребта під час спорту. Вузькі красиві жіночі лодочки щодня – шлях до деформації стопи, яка в свою чергу призведе до деформації хребта.
Яке повинне бути правильне взуття?
- Для спорту взуття обирайте те, яке міцно тримає стопу та амортизує п’яту.
- Для щоденного ходіння взуття повинно бути комфортним в міру мяким і бажано також з амортизуючою п’ятою, якщо ви багато ходите чи стоїте.
- Каблук дозволяється час від часу, проте не зловживайте.
-
Самостійне виконання лікувальних вправ, відвідування мануальних терапевтів, носіння корсету
На жаль, до нас зараз звертаються дуже багато пацієнтів, які зізнаються, що лікувалися самостійно по ютубу, брали участь у марафонах, купували рекламні ортопедичні вироби, які приписували їм блогери чи “онлайн” консультанти з газет.
Не можна самостійно ставити собі діагноз та вживати міри покладаючись на думку несертифікованих осіб з інтернету.
Так! Можна провести самодіагностику постави вдома, у нас безліч публікацій на блозі, як це робити. Проте, коли ви знаходите порушення постави, потрібно йти до реабілітолога, фізичного терапевта, ортопеда з багаторічним досвідом, а не шукати дешевше в інтернеті. Така економія може посадити людину у інвалідний візок чи привести під ніж хірурга.
-
Звичка заощаджувати кошти на здоров’ї
Звучить можливо не дуже комфортно
Проте за 25 років досвіду нашого головного реаблітолога – найчастіше пацієнти, які відмовилися лікуватися на ранніх стадіях по причині високої вартості, верталися через декілька років з ускладненнями і чек на реабілітації таких наслідків вже зростав у рази.
Як уникнути важких стадій захворювання хребта?
Ми завжди благаємо проходити самодіагностику, діагностувати ваших дітей, тому що корекція постави на перших стадіях найдешевша і найшвидша. Чим вищий ступінь сколіозу, тим більше і дорожче обійдуться лфк, корсет Шено, масажі та процедури, інші ортопедичні підкладки,вироби тощо.
Якщо у вас є такі шкідливі звички, які впливають на поставу, ви відчуваєте дискомфорт чи болі в спині – зверніться на професійну діагностику постави до реабілітолога за 25-річним досвідом Оксани Слінько. 2-годинна кваліфікована діагностика дозволяє визначити причини болей у спині та скласти індивідуальний план корекції постави.
Запис попередній у адміністратора 0983669886 або через наші соціальні мережі.