+38(098) 366 98 86

Корсет для спини – виправляємо поставу грамотно

Тематика корсетів для корекції постави (ортези для спини) та підтримки спини, мабуть, одна з найбільш суперечливих серед лікарів та реабілітологів. Одні вважають, що корсет для спини – це ефективно і фактично єдиний спосіб лікування сколіозу, інші – впевнені, що корсет для спини шкодить та дає лише короткочасний ефект.

Якщо розбиратися в цій тематиці детально, вивчаючи авторитетні джерела, зрозуміло стає, що правда десь посередині. Для лікування сколіозу 1-3 ступеня потрібен комплексний підхід і один конкретний спосіб не дає ефекту.

Які бувають корсети для спини?

Проте корсети для спини (ортези) існують не тільки для активної корекції постави, є профілактичні, підтримуючі, фіксуючі, тощо.

 • Профілактичні – м’які та еластичні корсети, які потрібні для попередження травм, радикуліту, гриж (кил диску) та виходу з реабілітаційного періоду, щоб зменшити тиск між хребцями. Такий корсет не призначається для лікування.
 • Ортопедичний комірець Шанца (корсет Шанца) окрема група корсетів суто для шийного відділу хребта. Мають три рівні жорсткості, залежно від показання від профілактики, ізоляції хребців до лікування переломів.
 • Фіксуючі корсети – відносяться до жорстких та напівтвердих ортопедичних виробів. Жорсткі фіксуючі корсети показані при травмах, переломах для повної ізоляції та фіксації певної ділянки хребта. Виробляються за гіпсовим зліпком конкретно для пацієнта. Напівтверді показані для ізолювання окремих ділянок хребта та розвантаження хребта.

Напівтверді фіксуючі корсети для спини залежно від показань поділяються:

 1. Поперекові корсети з середньою ступінню фіксації. Їх мета зменшити больові відчуття, профілактика травм при сильних фізичних навантаження.
 2. Грудопоперекові корсети із середньою фіксацію. Зменшують напруження у м’язах спини, добре розвантажують плечовий пояс.
 3. Шийний корсет з повною фіксацією. Такі корсети показані для ізоляції тиску між хребцями та дисками, для лікування травм та переломів, активне лікування остеопорозу та остеохондрозу.

 • Коригуючі корсети відносяться до функціонально-коригуючих ортопедичних виробів. Коригуючі корсети показані для лікування викривлень спини: сколіозів та кіфосколіозів до 3 ступеня. Важливо, що коригуючий корсет робиться за індивідуальним гіпсовим зліпком, при носінні не повинен викликати дискомфорту і не впливати на рухливість кінцівок. Ефективність таких корсетів доведена при одночасному лікуванню коригуючою гімнастикою та ЛФК. Коригуючий корсет усуває викривлення спини та реберний горб, допомагає вирівняти лінію плечей та тазу.
 • Корсет Шено – це ортез із спеціального термопластичного матеріалу, який відноситься до групи активно-коригуючих корсетів для лікування сколіозу. Корсет Шено можна вважати найефективнішим та найбільш продуманим ортопедичним виробом для лікування сколілозу.

Основні переваги корсету Шено:

 1. Конструкція корсета розрахована на рух ребер при диханні, щоб уникнути розвитку м’язової дистрофії
 2. Виготовлений індивідуально з розрахованими опорними точками для дозованого впливу на опуклі точки хребта.
 3. Має спеціальні вільні зони для поступового зміщення спини у рівне положення.
 4. Не деформує грудної клітини.
 5. Змінюється по мірі корекції сколіозу.

Де можна замовити чи купити корсет (ортез) для спини?

Купити корсет для спини у Львові можна у багатьох ортопедичних крамницях, проте Вам не нададуть вичерпної консультації  і тим більше не проведуть комплексної діагностики стану хребта. Це доведений факт, що призначення носіння корсету для спини, особливо жорстокого та активно-коригуючого, може бути тільки за призначенням лікаря.

В Академії Грація. Центр корекції постави Оксани Слінько корсет для спини прописується лише після 2-годинної діагностики усього опорно-рухового апарату, коли є правдива необхідність купити ортопедичний корсет для спини (корсет Шено або комірець Шанца). Носіння корсету буде дозованим по часу для кожного пацієнта індивідуально і обов’язково у поєднанні з лікувальною гімнастикою з авторської методики Оксани Слінько та фізичними процедурами/масажем.

Інші новини