У час, коли вся країна завмерла і опинилася на вимушеному карантині через розповсюдження коронавірусу Covid-19, багатьом людям довелося звикати до домашнього ритму і шукати собі заняття. Топовими заняттями на карантині стали: кіно, ігри, готування їжі і, звісно, спорт. Як впливає довготривале сидіння за комп’ютером на вашу шию, спину та поставу в цілому відомо навіть дітям. Та мало хто обмежує “час для гаджетів”, особливо батьки, який просто необхідно чимось зайняти дітей, щоб не зійти з розуму.
Але сьогодні про домашній спорт (віддалені заняття спортом чи лікувальною гімнастикою).
Здається, що на карантині спортивне життя почали навіть самі ліниві лінивці. Доступність відео-тренувань, онлайн-трансляцій з усіх клубів країни саме зараз досягла не аби якого піку.
Давайте розбиратися, що не так з віддаленим спортом?
У чому переваги та небезпека занять спортом та лікувальною гімнастикою вдома
Уявімо собі трьох героїв нашої статті:
- Іван, 39 років, вага 91 кг, водій, спорт – диванний перед телевізором
- Сашко, 23 роки, вага 75 кг працівник айті галузі, трудоголік
- Дмитро, 34 роки, 85 кг, працівник торгівлі, регулярно відвідує тренування у спорткомплексі.
Що відбувається з усіма ними на карантині?
Спочатку усі починають активно відпочивати, висипатися і від’їдатися? Згідні?
Пройшло 2 тижні і джинси почали тріщати по швах, шия боліти від сидіння за компом і просто стало нудно.
Іван подумав і вирішив, що він буде бігати: користь і свіже повітря. Сашко знайшов комплекси вправ на інтернет-ресурсах, а Дмитро склав програму тренувань самотужки. Через 2 тижні маємо такі наслідки:
- Сашко та Іван вже не такі вмотивовані займатися спортом через дивні відчуття у суглобах, ранішні болі у спині та ногах, постійне відчуття напруженості у м’язах.
- Тільки Дмитро вправно тренується і отримує задоволення від карантинного спорту.
Що сталося з нашими новачками-спортсменами?
- Біг, мабуть, – найтравматичніший з усіх доступних нам тренувань без обладнання. Ситуація ускладнюється наявністю зайвої ваги та відсутністю м’язового корсету. Для суглобів ніг біг – це катастрофа, а особливо по вулиці чи бездоріжжю.
- Найчастіше новачки приступають до тренувань без розминки і закінчують тренування різко, без вгамування серцебиття та розтяжки м’язів, які працювали. Сюди ж відносяться щоденні тренування, які не дають змоги м’язам відновлюватись.
- Якщо людина вела сидячий спосіб роботи (офіс, водіння авто) м’язи спини зовсім не підготовлені до навантажень, в результаті: зміщення хребців, протрузії, загострення існуючих захворювань ОРА.
- Неправильна техніка виконання вправ дуже небезпечна для спини та суглобів. До прикладу присідання, коли п’ята виходить за носок – це просто нищить колінний суглоб. Або вправи з гантелями, коли спина нерівна, коліна напружені, таз розхитується у всі боки і так далі.
- Відсутність системи тренувань, тобто один день до “втрати свідомості”, а далі тиждень кріпатура, спорт відсутній.
Як тренуватися вдома без травм?
- На початку обрати заняття на всі групи м’язів без шаленого кардіо та важкого інвентаря.
- Уважно прислуховуватися до свого тіла, якщо важко чи некомфортно, краще зупинитися і зробити на один підхід більше наступного тренування.
- Обрати відео комплекси, де УВАГА! Чітко проговорюється техніка тренування, вправи показуються повільно, щоб техніка виконання була зрозуміла.
- Слідкувати за диханням, пульсом та пити воду у достатній кількості.
- Систематизувати графік занять, найкраще 3 рази в тиждень з обовязковою розминкою перед вправами та розтяжкою після.
Дуже важко мотивувати людей на спорт та вберегти їх від травм. Адже на початку, людина запалюється ідеєю, є сили та бажання побивати світові рекорди. А вже на наступний ранок після виснажливого, часом занадто виснажливого тренування, тіло видає тривожні больові сигнали і бажання бути спортсменом у багатьох зникає.
Як правильно приступати до домашніх тренувань з користю для тіла?
Ми пропонуємо професійний комплекс для укріплення усього тіла, направлений на збереження і корекцію постави від Оксани Слінько – реабілітолога з 25-річним досвідом та засновника Міжнародного Центру корекції постави Академія Грація у Львові.
Комплекс записаний у вигляді відеоролику, тривалістю 1 година, з голосовим супроводом кожної вправи.
Відео складається з 3 важливих частин:
- Розминка. Акуратний розігрів м’язів та підготовка суглобів до подальшої роботи
- Основна частина, яка поділена на загальноукріплюючі вправи та вправи на прес (кор), адже стан хребта напряму залежить від тонусу м’язів пресу. Усього 41 вправа.
- Заминка. Уповільнені вправи, які нормалізують дихання та пульс, допомагають розтягнути м’язи після активної роботи.
Купити відеокомплекс вправ для корекції постави від Оксани Слінько дуже важливо тим, хто має перші ознаки порушення постави, сколіотичну поставу, сутулість та скутість руху.
Найбільшою перевагою відеокомплексу є те, що доступ онлайн та можливість виконувати вправи вдома у будь-який день і зручний час.
Детальніше про відео “Комплекс вправ для корекції постави від Оксани Слінько за номером +38098 366 9886