Давайте сьогодні поговоримо, як мінімізувати шкідливий вплив нашого ритму життя на здоров’я хребта. Щодня наша спина і шия зокрема відчувають колосальне навантаження: підіймання важкого, незручне робоче місце, довге стояння, довге сидіння, “городи”, незручна подушка, прогнутий матрац і можна продовжувати і продовжувати цей список. Особливою групою виділяють наслідки від довгого сидіння у телефонах, що змушує перенапружувати м’язи шиї, щоб тривалий час утримувати положення голови в анатомічно шкідливій позі (памятаємо, що при нахилі голови донизу вага голови з 9 кілограм стає 36-72 залежно від кута нахилу).
Академія Грація Центр корекції постави у Львові вже більше 15 років працює з наслідками порушення постави тому ми склали для Вас коротки ефективний список порад, як зберегти хребет здоровим та попередити біль у спині, шиї.
ТОП-10 порад від реабілітолога для здоров’я вашої спини:
- Профілактика – запорука здоров’я спини. Звісно, що чули. Профілактика передбачає огляд хребта щопівроку. Ці тести можна проводити самостійно вдома абсолютно безкоштовно, а в разі виявлення відхилень від норми записатися на професійну діагностику до Академія Грація. Як діагностувати хребет вдома, за посиланням
- Переглядаємо звички. Перерахуємо найшкідливіші звички для нашого опрно-рухового апарату: опускати голову до телефона, спати на високій подушці, занадто мягкий матрац, ставить ногу на ногу, сутулитися за комп’ютером та за кермом.
- Проходимо курс лікувального масажу спини, масаж комірцевої зони, загальний масаж. Якщо Ваша діяльність пов’язана з сидячою, офісною роботою, довгим стоянням, сидінням, одноманітними рухами щодня, вам просто життєво необхідний масаж для розслаблення м’язів спини, та нормалізації кровообігу. масаж дуже позитивно впливає на нашу роботоздатність та енергійність, підвищує імунітет, допомагає долати стрес.
- Фізична активність та лікувальна фізкультура. Якщо найбільше досягнення для вас пройти 5000 кроків в день і декілька раз нахилитися за предметами, що впали, то маємо невтішну новину. Хребе та суглоби люблять фізичну активність. Не потрібно записуватися в зал та виснажувати себе, ні, але щоденна зарядка, руханка повинна бути у будь-якому віці. Якщо болі у спині дають про себе знати після робочого дня чи якоїсь активності значить вже потрібні спеціальні – лікувальні вправи.
Від сутулості 6 геніальних вправ на щодень від реабілітолога Оксани Слінько
Також комплекс вправ для хребта для профілактики здорової постави та болей у спині
Також пам’ятайте, що занадто активні заняття спортом без контролю тренера чи фізіотерапевта можуть коштувати Вам виникненням протрузій, кили (грижі) міжхребцевого диску, травмами, розтягненням м’язів та сухожиль. Тому, усе хороше в міру або під контролем. Не займайтеся бігом та стрибками, якщо мали травми колін, болі у попереку, плоскостопість. Планка також небезпечна, якщо виконувати без підготовки понад хвилину.
Якщо зовсім бракує часу на спорт – пам’ятаємо золоте правило – короткі розтяжки щопівгодини. Потягніться, нахиліться декілька раз, присядьте – це дозволить перезавантажити мязи хребта, адже ли 30 хвилин вони можуть рівно утримувати хребет.
- Мануальна терапія. Ні, не костоправ чи якісь агресивні техніки, а професійна мануальна терапія та остеопатія. Мякі, безболісні техніки впливу на м’язи хребта, сухожілля , суглоби для покращення їх кровопостачання та рухливості.
Існують різні види мануальних практик, також можна знайти спеціаліста, який володіє міксом технік для найкращого результату (у нас сеанси проводить Ілля Бобров, спеціаліст з 25 річним досвідом у мануальній терапії)
Ротаційні техніки повязані зі скручуваннями хребта. Поліпшать кровообіг, виправлять поставу і повернуть рухливість суглобів. Тракційні – це мало травматичні м’які техніки, допомагають акуратно розтягувати хребет, збільшуючи відстань між хребцями, щоб позбутися компресії та корінцевих синдромів.
Техніка короткого важеля – м’яка методика, що спрацьовує точно на тому сегменті, що блокований чи зміщений.
Остеопатія – це окремий світ мануальних практик, який працює не тільки з хребтом, але й відновленням роботи внутрішніх органів, систем та працює з нервовою системою. Кожен з нас хоч раз в житті повинен спробувати сеанс остеопатії, який не схожий на жодну звичну мануальну практику, а особливо масаж.
- Спробуйте тейпування. Тейпування як окрема послуга в реабілітології дуже ефективна та популярна зараз. За допомогою тейпів (спеціальних полосок) можна досягти дуже хороших результатів в лікуванні та профілактиці захворювань хребта. Ефект тейпування найкраще приходить при комплексному підході з масажем та лікувальною фізкультурою. Наклеювання тейпів дозволяють мінімізувати біль у спині та суглобах, спростити рух при травмах, запобігти повторному травмуванн.
- Харчування. Помістили його на щасливе 7-м місце, хоча можна було б і на 1-ому розмістити. Ми ж усі знаємо, що ми є те, що їмо! Збалансоване харчування з мінімальни вживанням цукру та рафінованих жирів забезпечать нам здоровий організм та міцний імунітет. Також для здоровя опорнорухового апарату пропонуємо Вам збільшити вживання таких продуктів:
- Риба, нежирне мясо
- Овочі та особливо зелень
- Насіння та горіхи
- Крупи у першій половині дня
- Кисломолочні продукти
А ось список, який пропонуємо зберегти та викреслити з щоденного вживання, якщо вже є проблеми з суглобами чи хребтом, а також уникнути запальних процесів:
- Червоне мясо та бобові через надлишок пуринів
- Шпинат через великий вміст оксалатів
- Томати та червоний перець у надлишковій кількості
- Рафіновані олії, особливо соняшникова.
Також слідкуйте за рівнем вітаміну Д у вашому організмі – це надважливий вітамін, який бере участь в обміні речовин. При його дефіциті починаються порушення мінерального обміну у кістках, падає імунітет, виникає ризик діабету.
- Режим сну та відпочинку. 8 годин сну, усі ж звісно чули. Це недарма придумали, адже при дефіциті сну, особливо при пізньому відході до сну (пізніше 23) порушується гормональний обмін, не встигають відновлюватись м’язи та сухожилля, мало відпочивають органи травлення. Усе це в комплексі призводить до передчасного старіння та зношування хребта/ суглобів.
- Контроль стресу. Дуже важко в сучасних умовах радити заспокоїтися, просте це життєво необхідно. Під час стресування усі наслідки хронічних захворювань і патологічних процесів примножуються у рази.
Спробуйте дихальні справи перед сном щодня. Просто 6 секунд вдих 6 секунд видих – 5-10 хвилин, Ця вправа мінімізує появу панічних атак. Також ефективне дихання квадратом: вдих 4 секунди, затримка дихання 4 секунди, видих 4 секунди- затримка 4 секунди. Так 5 кіл.
Коли справді вже потрібно до лікаря?
Ось вам короткий список симптомів, коли вже біль у спині сама по собі не мине:
- Щоденний біль у спині , хронічні болі, ниючий тривалий біль
- Оніміння кінцівок
- Запаморочення, головні болі, стрибки тиску
- Біль у грудях, важкість дихання
- Ранкова скутість руху
- Прострілюючі болі у спині під час виконання роботи чи вправ
Бережіть свою спину, адже ми молоді допоки здоровий наш хребет, так казали мудрі китайці. Виконуйте наші прості поради, а в разі потреби – Академія Грація допоможе лікувати болі в спині та порушення постави у дорослих та дітей. Записуйтеся на діагностику 0983669886 і ми підберемо для вас найкраще лікування!