+38(098) 366 98 86

Лікування сколіозу, плоскостопості у дорослих. Міф чи реальність?

За 12 років практики в Академія Грація. Центр корекції постави (Львів) ми не один десяток, а то і сотень раз чули фразу: “Я вже доросла (лий), навіщо лікувати сколіоз, нічого вже не станеться!”. У цій фразі ми погоджуємося лише з фактом, що людина вже доросла. А ось думка, що сколіоз “консервується”, а плоскостопість ніяк не впливає на здоров’я дуже хибна.

Мало хто з нас міркує про своє тіло і здоров’я на 10 чи 15 років назад, усі говорять, що жити потрібно сьогоднішнім днем і таке інше. Але наш досвід та практика щоденної роботи з пацієнтами від 3 років до 80 показує, що варто таки думати і берегти себе змолоду.

Чому для нас усіх згорблена бабуся – це варіант норми? Чи болі в спині, які автоматично доплюсовуються приблизно в 50 років, а то і раніше. Грижі часом висвітлюються, як медалі, буцімто дивися, як я живу, а у мене кила міжхребцевого диску. Остеопороз, остеохондроз та ще безліч захворювань, яких могло б і не бути, якщо б в 25 чи 30 років людина змінила звички в харчуванні та додала в своє життя профілактичну гімнастику для суглобів та хребта. Так-так і ніяких чарувань казкових  фей.

Тут би можна було і завершити статтю, та все-таки варто згадати ті наслідки невиліковного сколіозу і плоскостопості:

 • Якщо сколіоз зупинить своє прогресування хоча б на 2 стадії, окрім видимого піднятого плеча і лопатки, що виділяється більше, ви отримаєте хронічні болі у шиї, попереку, зміни у тазових кістках. Коли в тілі порушується симетрія, внутрішні органи починають пристосовуватися до змін. Найпершим прилаштовується серце і кровообіг. Судини відчувають навантаження інакше і часто виникає варикоз. Кровопостачання мозку також змінюється і це є причиною головних болей. Зміщення положення внутрішніх органів також буде з часом. І це, як вважається лише 2 “безобіна” стадія сколіозу. А що, як сколіоз сягне 3-го ступеня – нестерпні болі та ймовірність операції вже дуже велика. 4 стадія лікується лише операбельно.

Сколіоз грудного відділу (торакальний) найчастіше виглядає як правобічна дуга. Викликає легеневу недостатність, призводить до болей у спині та остеохондрозу, навіть у молодому віці. Кровообіг у хребцях порушується.

Сколіоз поперекового відділу хребта (люмбальний) – це найчастіше лівостороння дуга. Найчастіше це і є причини остеохондрозу, протрузій та кили міжхребцевих дисків. Призводить до перекосу тазу та зміщення органів, які знаходяться у цій ділянці.

 • Плоскостопість залежно від свого типу (поперечна чи поздовжня) призводить до варикозу, росту кісточок, деформації пальців на ногах. Стає важко ходити на довші відстані, виникають набряки у ногах, тяжкість та постійна втома, болі у попереку. Подивіться, як Ви зношуєте своє взуття, особливо п’яту та внутрішню частину, де великий палець. Або краще, обміняйтеся з кимось взуттям, зручно? У жінок дуже добре видно по підборам, часто скошуються назовні. І це не хода така, не заспокоюйте себе марно.
 • Невилікуваний кіфоз буде прогресувати повільно, але точно досягне своєї мети і стане причиною горбу. Згинаючи спину, кіфоз деформує грудну клітину разом з легенями та шлунком. Найчастіше люди, які мають виражений кіфоз мають проблеми з травленням та диханням.Також зміни відбуваються у шийному відділі і оніміння рук та ніг стають частими симптомами, можуть додаватися головокружіння та головні болі.

Лікування сколіозу у дорослих в Академія Грація у Львові

Лікування сколіозу у дорослих починається з діагностики. Діагностика сколіозу повинна бути дуже професійною та проводитися спеціалістом з досвідом. Чому?

Найчастіше, а це 60% випадках сколіоз у дорослому віці супроводжується наявністю остеохондрозу, протрузії та навіть кили диску (грижі). Порушується мобільність хребта і вже наявні характерні болі у спині.

 1. Лікування сколіозу у дорослих починається з усунення запальних процесів у хребті, можливо, навіть за консультацією невролога.
 2. Можуть знадобитися додаткові обстеження, як КТ хребта, томографія чи рентген.
 3. Діагностика, яка в Академії Грація триває 2 години – це основа правильного лікування. Після діагностики буде прописаний індивідуальний курс лікування, який включає в себе потужний комплекс запатентованої коригувальної гімнастики, фізіотерапевтичні процедури, медикаментозне лікування та сеанси остеопатії.
 4. Мануальна терапія для лікування сколіозу у дорослих – це дуже вагома складова, адже спеціаліст в області мануальних практик (масаж, остеопатія, прикладна кінезіологія, хіропрактика) допомагають позбавлятися від наслідків, які заподіяв сколіоз на внутрішні органи та пришвидшити одужання у рази.
 5. Регулярні заняття по авторській методиці “Повзання”, яка запатентована та має безліч винагород, мають позитивний результат при регулярному відвідуванні занять з індивідуальним інструктором. Вправи нелегкі у виконанні, самостійно правильно виконувати на початках буде нереально.
 6. Після курсу лікування проводиться повторна діагностика, яка фіксує позитивні зміни. Також після повторної діагностики змінюється курс лікування. А, якщо деформація хребта була усунута пацієнт переходить на програму підтримки здоров’я спини.
 7. Щоб результат лікування закріпився на  довгі роки потрібно змінити своє харчування та займатися спортом регулярно. Чудово підійдуть Відео комплекси вправ, які можна придбати у Академія Грація та виконувати 1-2 рази на тиждень.

Якщо Ви хочете бачити себе у майбутньому стрункою людиною з рівною спиною та уникнути десятків супутніх захворювань, які викликають зміни в опорно-руховому апараті – пройдіть діагностику вже сьогодні і подаруйте собі гідне та довге життя без болей у спині.

Щоб здійснити запис до Академія Грація є 5 найпростіших способів:

 1. Зателефонувати чи написати у вайбер/телеграм на номер телефону +380983669886
 2. Здійснити самостійно запис через додаток  Akademia Gracia (завантажити додаток можна тут: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.yclients.widget.s197590 ) в розділі  діагностика чи онлайн заняття.
 3. Залишити заявку у формі “Зворотній звязок” на сайті https://www.akademia-gracia.com/
 4. Записатися самостійно через сайт (кнопка Онлайн запис в правому кутку сайту)
 5. Написати нам у соціальних мережах

Фейсбук – https://www.facebook.com/akademiagracialviv/

Інстаграм – https://www.instagram.com/akademia.gracia/

Інші новини