Сколіоз та інші порушення постави – це дуже актуальна тема для усіх і посмилково вважати, що дитина його може перерости, а дорослому він не загрожує. Сьогодні Президент Міжнародного Центру Академія Грація у Львові розвінчує основні міфи про сколіоз, які придумали люди, щоб тільки не звертатися по кваліфіковану діагностику та
Міф №1
Щоб «виправити» сколіоз, треба висіти на турніку.
Якщо у дитини ІІ чи ІІІ ступінь сколіозу, як правило,він має « S” подібне викривлення – у грудному відділі хребта дуга йде в один бік, у поперековому – в інший, і той хребець, який розташовується між двома дугами сколіозу(«перехідний») перебуває під дією двох динамічних сил. Одна дуга тягне його в один бік, друга протилежна дуга- в інший. Висіння на турніку лише погіршить ситуацію – може, наприклад, спровокувати підвивих суглобових з‘єднань хребців та подальшу деформацію тіл хребців.
Міф №2
Сколіоз можна вилікувати масажем.
По-перше, масаж повинен бути грамотним: зі сторони випуклості дуги сколіотичного викривлення та зі сторони ввігнутості сколіозу потрібно робити спеціальний несиметричний масаж з різними відповідними масажними прийомами.Трапляються масажисти, які не мають уявлення як це робити і просто однаково масажують по поверхні спини. Але навіть правильний та професійний масаж – це тільки пасивна гімнастика, яка може бути тільки додатковою частиною комплексного лікування сколіозу. І ні в якому разі, тільки одними масажами, – сколіоз вилікувати неможливо.
Часто батьки звертаються з хворою на сколіоз дитиною до мануальних терапевтів з надією що саме цей фахівець зможе допомогти. Сколіоз, запрограмований генетично, «вправити» неможливо. Якщо мануальний терапевт порядний, він скерує дитину до реабілітолога. Не скерувавши, скоїть злочин, оскільки відбере у дитини дорогоцінний час, а різкими “вправляннями” ще й може завдати шкоди хребту дитини.
Міф №3
Якщо у дитини сколіоз, її треба записати на бальні танці.
Ще страшніше, коли дитину віддають на спортивну гімнастику. Потім така дитина приходить до нас із вже важким та запущеним сколіозом. Бальні танці та інші види спорту від сколіозу, на жаль, не вилікують.
Міф №4
…або записати на заняття з плавання.
Коли пацієнти приходить до лікаря-ортопеда, часто отримують такі рекомендації: масаж, плавання, лікувальна гімнастика. Проте більшість обирає найлегше – масаж чи плавання. Часто пацієнти очікують, що за допомогою плавання вони вилікують сколіоз. Але скільки є видів плавання, стільки треба виконувати різних видів рухів у воді для того, щоб виправити, відкоригувати або зупинити прогресування хвороби.
В основі сколіозу в дітей та дорослих лежить асиметрія м’язів спини, а у воді не має зчеплення з твердою поверхнею та немає можливості контролювати роботу окремих груп м‘язів. М’язи-ненажери працюють, м’язи-лінюхи б’ють байдики. Якщо хворого на сколіоз, який пливе, попросити закрити очі, то він відчує, що його зносить в якийсь бік. А все через те, що тіло у нього невідкориговане, м’язи – несиметричні.
Така дитина “барахтаючись” у воді, буде отримувати задоволення, але лікувального ефекту від цього не буде . Так само як і при масажі без урахування асиметрії м’язів – людина лише втратить дорогоцінний час.
Часто від батьків можна почути фразу: «Ми спостерігаємо сколіоз». Таке «спостереження» часто завершується оперативними втручаннями. Операції на хребті – складні і дорого вартісні. Не ліковані ювенільні сколіози можуть закінчитися інвалідністю і таке «спостереження» прискорює цей процес.
Міф №5
Якщо людина носить сумку на одному плечі або якщо дитина криво сидить за партою, обов’язково захворіє на сколіоз.
Це просто погані звички, які викликають порушення постави.
Якщо у дитини є ідіопатичний сколіоз, як би вона правильно за партою не сиділа, обов’язково захворіє, тому що у неї сколіоз був запрограмований ще у момент зачаття. Помилкою є думати, що якщо посадимо дитину рівно за парту, дамо їй найкращий, найдорожчий ранець, покладемо спати на ортопедичний матрац, сколіоз вилікується. Це все є необхідним для правильної організації її рухового стереотипу, але не вплине на перебіг сколіозу.
Допомогти вилікувати сколіоз допоможе кваліфікована діагностика, на основі якої буде прописане адекватне та компетентне лікування.
Найчастіше, щоб подолати сколіоз потрібен комплекс:
- Лікувальної гімнастики, яка правильно пропрацьовує потрібні м’язи, розслабляючи одні та запускаючи в роботу інші.
- Фізичні процедури для пришвидшення процесів в організмі чи гальмуванні за потребою (біостимуляція, віброкінезіологія)
- Масажі від професіонала, який розуміє, як впливати на певні ділянки хребта
- Остеопатія як додатковий інструмент впливу на тканини та системи організму
Звертайтесь до Академія Грація у Львові та подолайте сколіоз за 3 місяці роботи за авторською методикою Оксани Слінько і досить вже “спостерігати” за сколіозом, поки він непомітно прогресує.