+38(098) 366 98 86

Плавання лікує сколіоз, міф чи правда?

Усі ми чекаємо пом’якшення карантинних заходів та плануємо, як будемо проводити час поза помешканнями. Більшість з нас точно засиділися вдома і дуже хочеться розім’яти кісточки у спортзалі, басейні чи на спортивних майданчиках. І поки нам ще не дозволили відновлювати наше активне спортивне життя, залишається черпати корисну інформацію з мережі, щоб згодом використати її на благо свого здоров’я.

Сьогодні пропонуємо тему плавання. Якщо в загальному оцінювати “за” і “проти” плавання, все є таки переваг у цього виду дозвілля, а для когось спорту, є значно більше ніж недоліків. Вважається, що плавання лікує сколіоз, сердечні захворювання, а ще дозволено навіть тим, кому нічого спортивного не можна. Так це чи ні, будемо розбиратися. І в кінці статті ми підведемо підсумок що міф, а що факт!

Плавання – панацея від захворювань чи більше профілактика?

Отже варто почати з того, що плавання – це вид спорту, а це означає, що вільне булькання у воді по пояс плаванням не назвеш. Скоріш, це – водні процедури. То, якщо плавання – це вид спорту, це означає, що є певні цілі, рекорди і досягнення, до яких треба рости. Отже, з цього розуміємо, що плавання у басейні – це дуже широке поняття від олімпійського чемпіона до звичайного відвідувача басейну.

Давайте обмежимося плаванням у басейні не за ради медалей, а заради здоров’я.

Від яких хвороб вбереже плавання, а які захворювання можуть прогресувати від неправильних тренувань?

Топ-7 на користь плавання для дітей та дорослих:

 1. Плавання чудово тонізує м’язову систему, надає привабливого зовнішнього виду тілу, чудовий спосіб схуднення.
 2. Для м’язів, які знаходяться у гіпертонусі спеціальні вправи та техніки дозволяють чудово зняти перенапруження.
 3. Плавання – чудовий спосіб загартовуватися, зміцнити організм, а також наситити організм киснем, що прискорить метаболічні процеси і організм буде оновлюватися швидше, а отже бути молодим та здоровим.
 4. Покращуються вентиляція легень: затримка дихання, глибокі вдихи та видихи – чудове тренування для дихальної системи та профілактика захворюванням.
 5. Для здорової людини плавання – чудова профілактика захворюванням опорно-рухового апарату, а для тих, хто вже має захворювання спини та шиї, плавання потрібне спеціальне, під наглядом тренера, щоб стан захворювання не погіршився.
 6. Чудово впливає на серцево-судинну систему, при цьому навантаження на серце значно менше ніж у тренажерному залі. Корисно плавати гіпертонікам та тим, хто в зоні ризику інсульту чи інфаркту.
 7. Наостанок найприємніший факт про плавання. Контакт з водою і спорт – це подвійний удар по психо-емоційним навантаженням. Плавання – це справжній антидепресант для кожного з нас. Вода “змиває” стрес,  а спортивне навантаження спонукає до того, що у нас виробляються ендорфіни – гормони щастя. Після плавання зникає сонливість, дратівливість, організм наповнений енергією та стресостійкий.

Отже з цього виходить, що плавання – справжня панацея і вплив плавання на людину дуже великий. Але це далеко не так, є досить багато обмежень, якими не варто нехтувати, а врахувати і бути “озброєним”.

Протипоказання та шкода плавання

 1. Серцево-судинні захворювання. А особливо пацієнти з серцевою недостатністю, з ІІІ та ІV ФК  цієї недуги заборонений будь-який спорт. Аритмія та задуха при навантаженні – теж сигнал зменшити оберти.
 2. Сколіоз, кіфоз, лордоз та інші викривлення хребта ІІІ та ІV  стадії точно не лікуються в басейні. Більше того, плавання заборонене! Адже при діагностованих викривленнях, коли є дуга викривлення і частина м’язів у гіпотонусі, а частина у гіпертонусі – спорт тільки провокує працювати м’язи які згинають спину.
 3. Алергічні реакції, екземи, АД та інші висипи на шкірі під дією хлору та інших дезінфекторів будуть прогресувати і, коли утворюються ранки, можна підхопити інфекцію.
 4. Венеричні, грибкові захворювання поширюються у басейні незважаючи на дезінфекцію.
 5. Легеневі захворювання, астма можуть отримати рецидив через надмірне  хлорування чи використанні інших хімічних речовин.

Як плавати правильно?

Роздивіться картинку уважно, впізнаєте – це класичних 4 стилі плавання. Кожний з них має переваги і недоліки для конкретної людини.

Проте запам’ятайте на все життя при наявності 2-3 стадії сколіозу плавання не принесе користі, а пришвидшить динаміку викривлення. У найкращому випадку – сколіоз припиняється на якийсь час.

Декілька фактів про стилі плавання і захворювання опрно-рухового апарату:

 • Батерфляй заборонений при кіфозі, відбувається ще сильніший прогин у поясниці, що змушує грудний відділ викривлятися ще більше.
 • Брас та кріль не можна практикувати тим, в кого проблеми з шийним відділом хребта, особливо грижі та протрузії.
 • Плавання на спині дозволене при легких формах сколіозу і кіфозу, при болях у шиї. Саме цей вид плавання може розслабити міжхребцеві диски та усунути тиск на нервові закінчення.
 • Плавання приносить користь, якщо плавати 2-3 рази в тиждень не менше як 40 хвилин.

Отже, прийшов час підводити підсумки що МІФ, а що ФАКТ.

 • Плавання корисне та є профілактичним заходом для безлічі захворювань – ФАКТ
 • Плавання лікує серцево-судинні захворювання, астму, гарантує імунітет – МІФ
 • Плавання виправляє поставу, усуває перші ознаки сутулості, може допомогти при сколіотичній поставі на першій стадії – ФАКТ.
 • Розслабити спину можна, плаваючи на спині у помірному темпі -ФАКТ
 • Плавання лікує сколіоз 2,3 стадії, лордоз та кіфоз – МІФ
 • Плавання бореться зі стресом – ФАКТ
 • Можна схуднути за допомогою плавання – ФАКТ

Бажаємо плавати із задоволенням для максимальної користі для здоров’я, а при перших ознаках порушення постави не займатися самолікуванням. Зверніться на професійну, унікальну в світі діагностику захворювань спини і порушень постави Оксани Слінько у Академія Грація. Міжнародний Центр корекції постави. За 2 години вашу шию, спину та суглоби буде продіагностовано професійно і без шкоди випромінювання, також Вам запропонують адекватне і безболісне лікування комплексним методом: ЛФК, масажі, сеанси остеопатії, фізичні процедури та рекомендації з харчування.

Інші новини