+38(098) 366 98 86

Біг при сколіозі та грижі, варто чи ні?

Як схуднути чи як вести здоровий спосіб життя питає більшість нас в Google. Як гадаєте, яку рекомендацію видає лідер серед пошукових систем? Щоб вести здоровий спосіб життя, усім без винятку потрібно подивитися свої харчові звички та відмовитися від шкідливої їжі, вживати найменш оброблені продукти багато клітковини та насичені вітамінами фрукти, овочі та крупи. Щоб скинути зайві кг потрібен дефіцит калорій та спорт. Найпопулярніший спорт серед тих, хто худне – це біг. Адже для бігу не потрібно інвентарю, хіба кросівки та бажання.

Часом велике бажання схуднути швидко приносить вельми сумні наслідки.

Що не так з бігом? Чому бігати не можна більшості з нас?

Здивовані? Так-так – це не помилка. Техніка правильного бігу виробляється роками і дуже залежить від правильного склепіння ваших стоп та стану вашої постави.

Також нагадуємо інші протипокази до інтенсивного бігу, не повязані з опрно-руховим апаратом:

 • Порок серця, порушення серцевого ритму, миготлива аритмія, перенесений інфаркт, порушення кровообігу
 • Артеріальна гіпертензія, особливо стійка до медикаментів
 • Перенесений інсульт
 • Захворювання нирок
 • Захворювання щитоподібної залози
 • Загострення будь-яких хронічних захворювань

Давайте розбиратися, чи можна бігати тим, в кого болить спина чи коліна? Чи можна бігати з грижею?

У кожній нашій публікації ми пишемо, що сколіоз, кіфоз, гіперлордоз тісно пов’язані з захворюваннями стоп. Адже від неправильної ходи, порушується баланс розподілення ваги на хребет і постава порушується. Проведено сотні досліджень, які спростовують заяву, що біг руйнує коліна та хребет,більше того, є докази, що при регулярному бігові міжхребцеві диски стають пружними, а коліна відновлюються. Проте у всьому цьому є велике “АЛЕ”. Як саме ви бігаєте, яке у вас взуття і скільки зайвої ваги ви маєте! Це три вирішальних фактори, чи буде біг шкідливим для вас, чи корисним.

ВАЖЛИВО ЗНАТИ!

Якщо у вас вже є наявні захворювання опорно-рухового апарату бігати Вам не можна, без консультації реабілітолога. Вади розвитку стопи, плоскостопість, неправильне склепіння, захворювання колінних суглобів та тазу,  особливо порушення порушення постави від ІІ ступеня можуть прогресувати та збільшитися до ІІІ стадії дуже швидко. Якщо сколіоз не починає прогресувати, повірте, що бігом, ви його не лікувати не зможете. Для лікування сколіозу потрібно займатися спеціальною лікувальною гімнастикою в реабілітаційному центрі Академія Грація Оксани Слінько, м. Львів. Крім лікувальної гімнастики потрібні особливі фізіотерапевтичні процедури, які надають хребти змогу відновлюватися.

Чи можна бігати з грижею? Що стосується протипоказів бігу особам, хто має поперекову килу (грижа поперекового чи шийного відділу хребта), в цьому випадку консультація реабілітолога і невролога обов’язкові. Адже положення грижі може бути різне, відповідно реакція на на тиск міжхребцевих дисків на грижу під часу бігу може бути несподівана і не прогнозована.

Що ж відбувається з опорно-руховим апаратом, коли ми починаємо бігати одразу на дальні дистанції?

Найперше уявіть, як технічно відбувається біг:

 • спочатку ви робите крок і наступаєте на одну ногу,  потім вага переноситься на другу, і так – крок за кроком у темпі вдвічі швидше ніж ходьба.
 • першим “удар” приймає ваша п’ята, потім ми переходимо на носок, в цей час коліна і таз амортизують залишок удару, після пятки.

Це таке дуже просте уявлення бігу, хоча в ці секунди працюють сотні зв’язок, м’язів, а також міжхребцеві диски, які мінімізують тертя та удари між хребцями.

 • Наявність зайвої ваги робить усе навантаження на хребет, коліна та стопи в рази більшим.
 • Тут вступає друга умова – взуття. Якщо у вас добрі і якісні, саме бігові, кросівки, вони чудово амортизують удари для стопи і ви можете акуратно бігати. Якщо у вас плоскі кеди чи балетки, або старі зношені (особливо скошені) кросівки – шкода для хребта та колін колосальна.
 • Правильна техніка бігу дозволяє бігати навіть тим, у кого велика зайва вага. У повільному темпі.

Як правильно  бігати, щоб користь була максимальна?

Найперше будь-ласка, яким би не було бажання схуднути до весілля, Дня Народження, ювілею чи просто “бо хочу”, виберіть стратегію – “ усе добре, що в міру”.

7 головних правил бігу, який приносить користь:

 1. 15 хвилинна розминка перед бігом, яка включає глибокі присідання, кола тазом, колінами та стопами.
 2. Не вживати важку їжу за годину до пробіжки. Можна випити склянку молока з медом за 10 хв до пробіжки, якщо натще важко бігати.
 3. Починати з повільного бігу підтюпцем чи навіть швидкої ходи, якщо чуєте, що серцевий ритм чи пульс занадто активні. Також прислухайтеся до усіх сигналів тіла – затемнення перед очима, головокружіння, стиснення потилиці, оніміння кінцівок, тощо.
 4. Перевірити чи добре зашнуровані кросівки чи рівна підошва і немає скошеності (всередину чи назовні)
 5. Якщо раніше ви не бігали – перша пробіжка – 15 хвилин, поступово збільшуємо до 30 хв 3-5 разів у тиждень.
 6. Щодня бігати на початку не можна, потрібно давати час зв’язкам, м’язам та суглобам на відновлення.
 7. Якщо на наступний день після бігу у вас є болі у спині чи колінах однозначно зробити перерву на 1 день і спробувати ще 1 раз, якщо біль не проходить, потрібно консультуватися з реабілітологом, щоб мінімізувати травматичність та наслідки для опорно-рухового апарату.

Якщо біг приносить Вам задоволення, ви відчуваєте енергетичний підйом після пробіжки і не маєте протипоказань до бігу – це чудово. Адже біг – це найприродніший спосіб фізичної активності для людини. Адже природа передбачила те, що людині потрібно буде пересуватися швидко у разі небезпеки, а отже – біжати.

При наявності захворювань опорно-рухового апарату (плоскостопість, клишоногість, біль у колінних суглобах, сутулість, сколіоз, грижі (кила диску)) не починайте бігати без консультації ортопеда, реабілітолога чи невролога. Ви можете спровокувати розвиток наявних захворювань, що може супроводжуватися болями у суглобах та спині, особливо попереку. При сколіозі та плоскостопості біг може спричинити прогресування ступеню сколіозу.

В Міжнародному Центрі корекції постави Академія Грація (Львів) ми проводимо достовірну 2х годинну діагностику стоп, суглобів та хребта, виявляємо міжхребцеві грижі, надаємо рекомендації щодо лікування і корекції постави за авторським методом Оксани Слінько. Після діагностики Вам однозначно скажуть, які види спорту можуть Вам принести користь чи навпаки нашкодити.

Запис на діагностику проводиться у адміністратора або через соціальні мережі, який відповість на Ваші запитання та порадить, як підготуватися до діагностики.

Інші новини