+38(098) 366 98 86

Симптоми та ознаки сколіозу у дітей

Здоров’ям своїх дітей переймаються всі батьки, вчать їх берегти себе та вести правильний спосіб життя. Адже закладений фундамент зі здорових та корисних звичок з дитинства буде слугувати опорою в подальшому житті.

Проте, часто наміри батьків зробити дитину активною і спортивною обертаються діагнозом – сколіоз, кіфоз та плоскостопість. Як це так виходить, адже всім відомо, що спорт – це добре. Або інша сторона медалі -старанні відмінники також потерпають від сколіозу.

Сьогодні розбираємо тему – порушення постави у дітей. Що змушує викривляти спину дитини, якій тільки 10 років? І, що батьки можуть зробити, щоб запобігти викривленню хребта та вберегти від майбутніх наслідків сколіозу.

Багато запитань, тому почнемо з початку.

Причини виникнення сколіозу у дітей

Основна причина розвитку сколіозу саме у дітей полягає у феноменальній швидкості змін ростучого організму. Цей активний розвиток якраз припадає на шкільні роки, коли дуже багато часу  діти проводять за партами та мало часу приділяють загальноукріплюючим видам спорту. На сьогодні щей додалися віртуальні ігри, інтернет та мобільні телефони, які “змушують” дітей сидіти годинами та забувати про поставу та рівну спину.

Які ще причини захворювання сколіоз?

 1. Генетична схильність до сколіозу. Так, здається дивним і незвичайним, але існує факт, що сколіоз встановлюють навіть в дитинки, яка ще не народилася через УЗД.
 2. Зловживання “гаджетами” та комп’ютерними іграми, читання книжок в неправильному положенні.
 3. Несиметричні види спорту (теніс, бадмінтон, фехтування, гольф)
 4. Професійний спорт та не помірні навантаження на організм, що розвивається.
 5. Дефіцит вітаміну Д.
 6. Харчування мало насичене кальцієм, фосфором та вітамінами.
 7. Неправильно облаштоване робоче місце та місце сну

Як самостійно виявити сколіоз в дитини?

Проведіть “домашній” тест:

Дитину потрібно поставити до стіни, де накреслити рівну вертикальну лінію (можна повісити нитку чи мотузку), важливо, щоб була рівна вісь.

Далі потрібно провести огляд за такими параметрами:

 1. Шия рівна, голова не нахилена.
 2. Плечі та лопатки симетричні. Лопатки не надто виділяються.
 3. Лінія ключиць симетрична та на одній лінії
 4. Сідниці симетричні однакового розміру
 5. Лінія тазу читка, бедра на одній лінії
 6. Трикутники талії  рівні при опущених руках
 7. Хребет вертикально рівний без відхилень вліво та право.

Важливо розуміти, що навіть один пункт свідчить про відхилення від норми і потрібно проконсультуватися зі спеціалістом.

Що робити, якщо Ви виявили викривлення постави в дитини.

Спочатку потрібно заспокоїтися, адже навряд Ви б могли не зауважити ІІІ ступінь сколіозу у власної дитини, коли викривлення хребта видно навіть без вертикальних ліній.

Самостійно виявлені легкі викривлення – це сколіоз І чи ІІ стадії, який легко коригується за 3 місяці у Львові в Академії Грація, за допомогою комплексного підходу за авторською методикою відомої на всю Україну – Оксани Слінько.

Лікування сколіозу в Академія Грація – це  вдале поєднання авторської достовірної 2 годинної діагностики, лікування спеціальною гімнастикою, пришвидшення та закріплення результатів масажем та фізичними процедурами (магнітотерапія, фізіотерапія, віброкінезіотерапія, біостимуляція).

Якщо Ви не зі Льовова, це не проблема – ми пропонуємо експрес курс для приїжджих, який триває всього 10 днів, після чого Ви продовжуєте лікування вдома. Детальніше про лікування сколіозу вдома тут.

Інші новини